אושרה תכנית ההתחדשות הבניינית ברמלה

התכנית בתכנון ובמימון של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בשיתוף עם עיריית רמלה

לראשונה אושרה להפקדה תכנית עירונית מחליפת תמ"א 38 של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בעיר רמלה

תכנית ההתחדשות הבניינית בעיר רמלה, התכנית העירונית הראשונה של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית המחליפה את תמ"א 38 הארצית, אושרה להפקדה בוועדה המחוזית מרכז. התכנית קודמה על ידי צוות מתכננים מטעם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ובמימונה, בשיתוף עם עיריית רמלה והמינהלת העירונית.

התכנית מאפשרת בדומה לתמ"א 38, התחדשות עירונית של בניין יחיד, ללא צורך במעבר במוסדות התכנון, עם הוצאת היתר בנייה בלבד. התכנון העירוני מדויק יותר לצרכי העיר ומותאם לתשתית העירונית שלה, ומאפשר התחדשות של כ-200 בניינים שלא ניתן לחדש כחלק ממתחם פינוי בינוי.

שטח התכנית משתרע על כל פני העיר וכולל הצעה לבנייה של כ-3,000 יחידות דיור, כאשר התכנית קובעת את סוג ההתחדשות ואופייה, בין אם בחיזוק ועיבוי או בהריסה ובנייה מחדש, לעיתים תוך איחוד חלקות לתוספת שטחי מסחר ושטחי ציבור בקומת הקרקע תוך עירוב שימושים.

תכנית זו היא הראשונה שמאושרת להפקדה, בסמכות מחוזית, מתוך 17 תכניות התחדשות בניינית עירוניות, שמקדמת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בערים נהריה, פתח תקווה, אשדוד, כפר סבא, ראשון לציון, קריית ביאליק, חיפה, רעננה, לוד, בת ים, אשקלון, באר שבע, רמת גן, בית שמש ובני ברק. בנוסף ביבנה אושרה להפקדה תכנית עירונית בסמכות הוועדה המקומית וזו עומדת בפני פרסום ההפקדה בפועל.

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מקדמת את התכניות העירוניות במטרה לאפשר את המשך ההתחדשות העירונית ברמת הבניין הבודד (להבדיל ממתחמים גדולים של פינוי בינוי) גם לאחר תום תוקפה של תמ"א 38 באוקטובר 2023. יובהר כי בכל עיר בה תכנית מסוג זה, ניתן להאריך את תוקפה של תמ"א 38 עד למועד אישור סופי של התכנית העירונית, המחליפה.

מיכאל וידל, ראש העיר רמלה: "עיריית רמלה ממשיכה להוביל בהתחדשות העירונית. התכנית תאפשר לתושבי העיר לקדם התחדשות של בניינים גם לאחר שתוקפה של תמ"א 38 יפוג. אנחנו רואים חשיבות רבה בתכנית המאפשרת התחדשות התואמת למאפיינים של העיר ואזוריה השונים. במסגרת התכנון וידאנו שההתחדשות תספק גם את התשתיות הנדרשות, ובכלל זה מבני ציבור הנדרשים לתושבים הקיימים והחדשים".

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "תכנית ההתחדשות הבניינית בעיר רמלה תביא להגדלת היצע הדיור בעיר, תשפר את איכות החיים של התושבים ותאפשר את צמיחתה והתפתחותה של העיר בת מאות השנים, תוך שימור אופייה. הרשות הממשלתית  להתחדשות עירונית מקדמת כיום בהליך מהיר תכניות מחליפות תמ"א 38 בכל הערים בהן הוקמו פרויקטים מסוג זה, כך שפעילות זו תוכל להימשך מכוח תכניות אלה, גם לאחר אוקטובר 2023".

צילום: דוברות עיריית רמלה

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן