אושר סופית: מענק ענק בגובה 70% מהשכר והטבות נוספות

אושר סופית: לראשונה נשות מילואימניקים יהיו מוגנות מפיטורים ויקבלו מענק הסתגלות; יו״ר הקואליציה אופיר כץ: שינוי היסטורי וצודק

ברקע סבב גיוס נוסף למילואים, אושרה סופית בכנסת הצעת חוק מוגנות תעסוקתית לנשות מילואימניקים בקריאה שנייה ושלישית של יו״ר הקואליציה אופיר כץ.

ההצעה מגיעה בעקבות תופעה שהלכה וגדלה ובה מעסיקים פיטרו או הוציאו לחל״ת ממושך בנות ובני זוג של משרתי מילואים, פגעו בהכנסתם ובאופק התעסוקתי שלהם.

ההצעה קובעת הסדר תקדימי שמספק הגנה לבנות ובני זוג של משרתי המילואים עם ילדים וכולל איסור פיטורים או הוצאה לחל״ת של בת או בן הזוג של משרת מילואים בזמן שירות המילואים וכ- 14 יום לאחר סיומם. ההגנה תינתן לבת או בן זוג של משרת עם ילד, למי שגויס בצו 8 או למי ששירת 21 יום לפחות.

מענק הסתגלות רטרואקטיבית מתחילת המלחמה בגובה של 70% מהשכר

מענק הסתגלות חדש בהוצאה של עשרות מיליוני שקלים למדינה, לבנות ובני זוג של משרתי מילואים עם ילד.

המענק יינתן רטרואקטיבית מה- 7/10, בגובה 70% מהכנסתו של בת או בן הזוג, ויינתן לתקופה של עד חודש, בכדי לאפשר תקופת הסתגלות קצרה במצב החדש שבו בן הזוג במילואים, אך ללא פגיעה בהכנסה. זכאות המענק נקבעת לפי קריטריונים של משך זמן שירות המילואים של בן הזוג, תקופת אכשרה של הזכאית ועוד.

איסור פגיעה בהיקף ההכנסה או המשרה של משרת המילואים עצמו בתקופת המילואים ו- 30 יום אחריה. ⁠הקמת ועדת תעסוקה במשרד הביטחון שתבחן עוולות תעסוקתיות שנעשו לבנות ובני זוג של משרתי מילואים, ותהיה הסמכות היחידה למתן היתר לפיטורים או חל״ת.

בנות ובני זוג שהוצאו לפני העברת החוק לחל״ת ונמצאים בו כבר היום, מעסיקיהם ידרשו לפנות לוועדת התעסוקה על מנת לקבל היתר לכך.

יו״ר הקואליציה אופיר כץ:

“זה שינוי היסטורי וצודק עבור נשות המילואימניקים ועבור משרתי המילואים. העברנו הצעה תקדימית ששומרת על נשות המילואימניקים, על הכנסתן, על הקריירה שלהן ועל היכולת שלהן לתפקד במצב המורכב. על הלוחמים שלנו להתרכז אך ורק בנצחון, בידיעה שמשפחותיהם יציבות ומוגנות כלכלית ותעסוקתית, וזה מה שעשינו”.

רותם אבידר-צאליק, פורום נשות המילואימניקים:

“כמי שבעצמה הוצאה לחל״ת בתחילת המלחמה, אצבע המעסיקים על הדק הפרנסה של משפחות המילואים – קלה מדי. בזמן שבני הזוג שלנו נלחמים בחזית, יש מי שבוחרים לפגוע בבתים של אלו שמגנים על הבית. בחוק יש אמירה מוסרית וערכית כחברה וכמדינה – לעשות הכל כדי לשמור על משפחות המילואים, מודות ליו״ר הקואליציה כץ”.

 

◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – חדשות מהארץ/מהעולם/משפט/עורכי דין/פלילי לחצו כאן

■ לקבוצת חדשות בווטסאפ – מלחמה בישראל חרבות ברזל לחצו כאן

◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן

צילום: ארכיון

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן