אשדוד: ביקור הזדהות ופריצת דרך לשיתופי פעולה כלכליים בחסות המלחמה

עו”ד אלי נכט, סגן ראש עיריית אשדוד, קיבל בברכה את גב’ מונה נויבאור (MONA NEUBER), סגנית ראש הממשלה והשר לענייני כלכלה, תעשייה, פעולת אקלים ואנרגיה של מדינת נורדריין-וסטפאליה בגרמניה, יחד עם פמלייתה.

עו”ד אלי נכט, סגן ראש עיריית אשדוד, קיבל בברכה את גב’ מונה נויבאור

סגנית ראש הממשלה והשר לענייני כלכלה, תעשייה, פעולת אקלים ואנרגיה של מדינת נורדריין-וסטפאליה בגרמניה, יחד עם פמלייתה.

עו”ד נכט קידם את פני המשלחת בברכת העיר ולאחר מפגש רשמי,חברי המשלחת יצאו לסיור מודרך במוקד העירוני, ברחבי העיר ולאורך הטיילת, וקינחו במנת פלאפל.

מונה נויבאור, המכהנת כסגנית ראש הממשלה והשרה המפקחת על ענייני הכלכלה, התעשייה, פעולת האקלים והאנרגיה בנורדריין-וסטפליה, הגיעה לביקור ולהבעת סולידריות עם ישראל. הביקור מתקיים במסגרת חיזוק הקשרים בין NRW.Global Business- הסוכנות לקידום עסקים של נורדריין וסטפאליה למשרד עובד בישראל, המופקד על חיזוק הקשרים הכלכליים בין נורדריין-וסטפליה לישראל. כתוצאה מכך, חברות רבות מ- NRWהקימו מוקדי נוכחות בישראל, ולהיפך. בתל אביב יש כבר משרד של לשכת המדינה של NRW, המתמקד בתחומים הכוללים חינוך, תרבות, מדע ונוער.

לאחר ה-7 באוקטובר, קנצלרית המדינה התחייבה לתמיכה בישראל, במיוחד לשיקום עוטף עזה, באמצעות פרויקטים משותפים המקשרים את NRW עם ישראל. יוזמה זו נקראת “שלום חברה”. יש לציין כי בישראל מתבצע פרויקט בין העיר דואיסבורג, ב-NRW, לאשדוד. לאחרונה ביקר מזכיר המדינה שפייך באשדוד, וכעת השרה נויבאור הגיעה לביקור. בנוסף, הסוכנות לקידום עסקים דואיסבורג (DBI) מתכוונת לבקר באשדוד באפריל כדי לחזק את שיתוף הפעולה במגזר העסקי.

מונה נויבאור מונתה ב-30 ביוני 2022 לסגנית ראש הממשלה ושרת הכלכלה, התעשייה, פעולת האקלים והאנרגיה של מדינת נורדריין וסטפליה. בביקורה היא דיברה על שיתוף פעולה כלכלי בין דויסבורג עסקים וחדשנות (Duisburg) – גוף עסקי-שיווקי בינ”ל לקידום ופיתוח כלכלי מהעיר דויסבורג – לבין אשדוד, ועל מפגש שאמור להתקיים בחודש הבא בין מנכ”ל וסגן החברה הכלכלית Duisburg Business Promotion Agency ובחינת שיתופי פעולה מין חברות גרמניות לאשדוד.

עו”ד אלי נכט, סגן ראש העיר והממונה על אגף פיתוח ותעשיה בעיריית אשדוד, הביא בשם ראש העיר ד”ר יחיאל לסרי ותושבי אשדוד, את ברכת העיר והביע את תודתו לביקור ההזדהות של הגב’ נויבאור. הוא ציין כי אשדוד מברכת ופתוחה לכל יוזמה כלכלית בין המדינות ומאמין שליוזמות כאלה יש משקל משמעותי בבניין וביסוס החוסן בקרב כל העמים שוחרי השלום.

אריאלה רוזנטל, מנהלת המחלקה לקשרי חוץ, ארגנה וליוותה את הביקור, בתכנית שכללה הכרות עם המוקד העירוני, סיור ברחבי העיר ולאורך הטיילת. לבקשת חברי המשלחת הם ביקשו לאכול פלאפל, והתכבדו במנה עסיסית ב’פלאפל כרמי’, במתחם הסטאר סנטר.

◼️ לקבוצת חדשות אשדוד בווטסאפ לחצו כאן

■ לקבוצת חדשות בווטסאפ – מלחמה בישראל חרבות ברזל לחצו כאן

◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן

צילום: אגף דוברות העירייה

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן