בית הספר בראשית נחנך; ״עוד לא קרה במדינה שהוקם בית ספר בתוך חודש וחצי״

בית הספר בראשית (הזמני) הוקם כמתחם של 24 יבילים עם תשתיות, מרחבים, דשא סינתטי, מתקנים וכל הנדרש – בתוך כחודש וחצי בלבד

זאת עד לקבלת הרשאת מדינת ישראל כחוק לבניית מבנה בית הספר הקבוע, אשר מתעכבת כעת במשרד החינוך ומשרד האוצר. ראש העיר, רחמים מלול וממלא מקומו מחזיק תיק החינוך, זוהר בלום יחד עם מנכל העירייה מאיר דהן, מנכ״ל הלר ניסים סלמן ואפרת צוקרמן ראש מינהל חינוך וכל הצוות – ממשיכים בסיורים לרגל פתיחת שנת הלימודים. היום ביקרו בבית הספר בכור לוי שבו נבנה מבנה חדש נוסף ובמתחם בית הספר בראשית.

הבוקר נחנך באופן רשמי המבנה החדש בבית הספר בכור לוי, שנבנה ואובזר בהשקעה של כ12 מיליון ש”ח. עיריית רחובות, באמצעות הל”ר החברה לפיתוח רחובות, סיימה את בנייתו של אגף הכיתות החדש בבית הספר “בכור לוי”. האגף החדש כולל מבנה חדש בן 3 קומות, בהיקף של כ1300 מ״ר , כיתות לימוד, מעבדות, ספרייה, חדר מורים ועבודות פיתוח נוספות בשטח בית הספר. ראש העיר, רחמים מלול, וממלא מקומו זוהר בלום, ראש מינהל החינוך אפרת צוקרמן, מנהלת מחלקת בתי ספר יסודיים שרה והב , מנכ״ל העירייה מאיר דהן ומנכ”ל הלר ניסים סלמן הגיעו למקום יחד עם המפקחת על ביהס מטעם משרד החינוך ויקי עזיאל, פגשו את מקהלת בית הספר וסיירו במבנה החדש.

המבנה החדש רחב ידיים ואף הותקן בו חדר ייחודי כחלק מהמשמה החינוכית של בית הספר. ״מה מעניקות לכם המוזיקה והשירה״? שאל אותם ראש העיר והילדים ענו – ״אושר״ בסיום המפגש גזרו מלול ובלום את הסרט החגיגי וראש העיר אף קבע מזוזה חדשה במבנה. יו״ר הנהגת ההורים, שרי גלזר סיפרה כי הם גאים מאוד בבית הספר ומודים לעירייה על כל ההשקעה בו, ועל המבנה החדש.

משם המשיכו לסיור במתחם הזמני של בית הספר ״בראשית״, אחד מבתי הספר הדמוקרטיים הדתיים היחידים בישראל, שצמח במהירות מאז שהוקם, ושנחשב לאחד מבתי הספר המבוקשים בעיר. בית הספר בראשית (הזמני) הוקם על ידי הלר כמתחם של 24 יבילים עם תשתיות, מרחבים, דשא סינתטי, מתקנים וכל הנדרש – בתוך כחודש וחצי בלבד, בהשקעה של 9 מיליון ש״ח. מקהלת הילדים קיבלה את פניהם של המבקרים, וראש העיר ובלום הסבירו להם כי בהתאם לחוק, על אף שהעירייה משקיעה רבות בבתי הספר בעיר, לא ניתן להתחיל לבנות לחא הרשאה ממדינת ישראל. במשרד החינוך ניתן אישור עקרוני אולם כעת ממתין הדבר במשרד האוצר. בינתיים כבר הסתיים התכנון, ויש מכרז לבחירת קבלן- הכל על מנת לסיים לבנות בהקדם האפשרי מייד עם קבלת האישור מהמדינה. עוד הסביר לילדים ראש העיר על השם המיוחד ״בראשית״ – ועל כך ש ״כמו הבריאה, גם תהליך הקמת בית הספר החדש בתחילה הוא מורכב אך מיוחד, כי אתם האבות המייסדים שלו״.

זוהר בלום הסביר על חזונו המיוחד של בית הספר שהוקם ביוזמת ההורים ברוח הדמוקרטיה והקהילתיות – ״זה בית ספר שהוא חלום שהתגשם להקים מסגרת ייחודית חדשה לתלמידי הממ״ד בעיר, והוא מאוד מבוקש״.

יעל רוזנברג ריטש, נציגת ההורים אמרה כי ״‏אנו מבקשים להודות על ההשקעה המרובה במקום הזמני החדש של בית החינוך בראשית. קיבלנו מתחם רחב ידים ועשיר במרחבים, הוא מצוייד כראוי. הערכתנו על השיח המתמיד של מנהל בית החינוך עימנו – הנהגת ההורים״.

יצויין כי למעלה מ100 מיליון שקלים מושקעים כעת בפרוייקטים מגוונים של בנייה בתחום החינוך בעיר, תיכנון ופיתוח. למעלה מ20 פרוייקטים נוספים נמצאים כעת בשלבי תכנון ופיתוח וצפויים לצאת לדרך בשנה הקרובה.

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן