news08.net/ads.txt

בשורה לתושבי אור יהודה

“זו ללא ספק תוכנית דגל עם השלכות רחבות היקף ואני שמחה שיש לנו את הגיבוי של המשרד לקדם אותה במלוא המרץ.”

לאחרונה התארחה השרה להגנת הסביבה וצוות משרדה בעיריית אור יהודה. 

בפגישה הודיעו אנשי המשרד להגנת הסביבה כי המשרד הסיר את החסמים לקידום תוכנית התחדשות של השכונות הדרומיות והמשרד תומך בהפקדת התוכנית שחלה על כ-2,200 יחידות דיור בעיר. מדובר בבשורה של ממש שמשמעותה הסרת חסם עיקרי במימוש התוכנית.

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, התארחה בשבוע שעבר בלשכת ראש העיר ונפגשה עם ראש העיר, ליאת שוחט, כדי לקדם את טיפולם של נושאים סביבתיים הקיימים על שולחן הרשות. בפגישה נכחו גם מנכ”ל המשרד, מנהל המחוז ויועצי המשרד, כמו גם אנשי אגף ההנדסה ובראשם מ”מ מהנדסת העיר, גל נמרי, ומנהלת מינהלת ההתחדשות העירונית, עינת יפתחאל.

הבשורה המשמעותית שיצאה מהפגישה היא הסכמת המשרד להגנת הסביבה לקדם את תוכנית ההתחדשות העירונית של השכונות הדרומיות, שחלה על כ-2,200 יחידות דיור בעיר.

נזכיר כי התוכנית הוכרזה לא מכבר על ידי מדינת ישראל כאחת מ-3 תוכניות הדגל, כשהיא טומנת בחובה הזדמנות לחדש את כל דרום העיר אור יהודה שתושביה מתגוררים בבניינים מטים ליפול. השרה סילמן יחד עם הצוותים המקצועיים ציינו בישיבה כי הם לא יתנגדו לתוכנית ויתמכו בהפקדתה בוועדות התכנון.

תוכנית השכונות הדרומיות נולדה מתוך ההבנה כי היא תכלול התמודדות עם הקירבה לנתב”ג וכן הגבלות השימושים והבינוי והשפעת הרעש ובטיחות הטיסה על העיר. לשם כך, הוקם צוות משימה ייעודי לפרויקט שמשותף לעיריית אור יהודה, לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ולוותמ”ל. צוות הפרויקט עמל בשנים האחרונות על תכנון והסדרת מתווה בנוגע לסוגיית הרעש וההגבלות על הבניה.

אחת המשימות המורכבות של צוות התכנון הייתה ניסיון להתגבר על החסמים הסטטוטוריים הגדולים והמורכבים של תסקיר השפעת הרעש על אור יהודה. לכן בשנים האחרונות בוצעה עבודה שמטרתה הייתה דיוק מתחמי הרעש ע”י ביצוע סקרי רעש עדכניים, כל זאת מתוך התחשבות בניצול מקסימלי ואף מעבר לכך של תפעול נתב”ג והשפעת הנחיתות וההמראות על מיקום המגורים בעיר.

בישיבת העבודה עם השרה סילמן הודיעו נציגי המשרד להגנת הסביבה כי הם מקבלים את התכנון המוצע והמלצות הצוות המקצועי וכי הם נוכחים לדעת כי שילוב של תכנון נכון המתבסס על ביצוע בדיקות עדכניות יאפשרו את התכנון המוצע למרות הקירבה לנתב”ג. “האמירה הברורה והחשובה של המשרד להגנת הסביבה ושל השרה עידית סילמן מהווה צעד חשוב נוסף אל עבר הפקדת התוכנית”, מציינת ראש העיר, ליאת שוחט. “זו ללא ספק תוכנית דגל עם השלכות רחבות היקף ואני שמחה שיש לנו את הגיבוי של המשרד לקדם אותה במלוא המרץ. זו הזדמנות להודות לאנשי המקצוע במשרד להגנת הסביבה על שיתוף הפעולה הפורה שמתקיים בשנים האחרונות שמאפשר לנו לקדם פרויקטים ותוכניות רבים”.

בישיבה הוצגה גם עבודת היחידה הסביבתית אותה מנהלת נורית שולמן. העבודה של היחידה זכתה לשבחים רבים בזכות התכנון והעמידה ביעדי החינוך הסביבתי והקשר הרציף והפורה שמתקיים עם נציגי המשרד להגנת הסביבה, וכן הוסבר על “סקר טבע עירוני”, עבודת מחקר מקיפה במסגרת קול קורא במימון המשרד להגנת הסביבה שבוצע באמצעות החברה להגנת הטבע, אשר מיפה ואיתר מרחבי טבע עירוני ברחבי העיר.

◼️ לקבוצת חדשות – בקעת אונו | יהוד מונוסון, סביון, גבעת שמואל, קריית אונו, גני תקווה, אור יהודה והסביבה בווטסאפ לחצו כאן

◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – נדל”ן, כלכלה ועסקים לחצו כאן

■ לקבוצת חדשות בווטסאפ – מלחמה בישראל חרבות ברזל לחצו כאן

◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן

צילום: דוברות עיריית אור יהודה

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן