בשם הפופוליזם | לקראת ישיבת המועצה, הערב: האופוזיציונרים בראשות היו"ר מתן דיל שינו שתי הצעות לסדר | כל הפרטים בפנים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

האופוזיציה בראשות מתן דיל ביקשה להגיש הצעה לסדר לישיבת המועצה שתיערך הערב (שני) במרכזה מיגון כלל גני הילדים והמעונות העירוניים – זאת לאחר שדיל קיבל מצב עדכני הנוגע למספר בתי הספר וגני הילדים הממוגנים בעיר. דיל ציין במכתב ששלח לראש העיר רחמים מלול כי "למעלה מ50 גני ילדים ועשרה מעונות יום עירוניים אינם ממוגנים וכי אין אפילו תכנית מגירה לפתור מצב זה… ואתה מטיל את האחריות על משרד החינוך".

ובכן, בדיקת חדשות אפס שמונה מעלה כי אכן, ראש העיר של רחובות, רחמים מלול, אינו טועה. ההצעה לסדר אותה מעלה מתן דיל אינה באחריות עיריית רחובות – ולראיה תגובת משרד החינוך אשר התקבלה לפני דקות ספורות ולפיה "מוסדות החינוך מוגנים בהתאם להנחיות פיקוד העורף וגורמי הביטחון, ונושא זה מצוי במעקב שוטף". המשמעות היא כי רק כאשר פיקוד העורף יחליט על כך, או ייתן הוראה – תוכל העירייה לבצע פעולות מיגון כאלו ואחרות כלפי מוסדות שאינם ממוגנים. עם זאת ראוי לציין את העובדה כי מוסדות החינוך החדשים אשר נבנו בשנים האחרונות הינם ממוגנים.

מתן דיל – שנעלם מהשטח בחודשים האחרונים – אולי אוחז ב'כובע' ראש האופוזיציה אולם בפועל נראה כי אפילו שם, באופוזיציה המצחיקה שנוצרה לה בדמות חמישה חברים, מחפשים את הפופוליזם ולא בוחנים לעומק של מי האחריות לבצע מיגון, בבתי הספר. יתרה מכך, כדי להעלות את הנושא הזה בישיבת המועצה המצולמת (פופוליזם כבר אמרנו?) ירד מהפרק נושא המילואים – אירוע הצדעה והוקרה למשרתי המילואים (של ח"מ דני מרשה) – שכל כך דובר על ידי חברי האופוזיציה כנושא חשוב, כי חובה להעלותו במועצת העיר. המילואימניקים אאוט, אירוע ההצדעה פחות חשוב כרגע. ולא רק הם, אלא גם נושא תשלום חשבונות העירייה באמצעות חשבונית דיגיטלית ירוקה של ח"מ רונן אהרוני. ובמה זה הוחלף? בבקשה להקים ועדה לפיקוח על ההזנה בצהרונים – הצעה לסדר של קארין ברגינסקי. עתה נשאלת השאלה, אם הנושא להקים ועדה לפיקוח על ההזנה, כל כך חשוב, מדוע אינה מבצעת ברגינסקי שיתוף פעולה עם חבר מהקואליציה שיוכל לסייע לה להעלות את ההצעה קודם לכן בקרב ההנהגה? האם הפופוליזם משמעותי כאן או באמת ישנה כוונה אמיתית להקים ועדה שתפקח על מה שנכנס לפה של ילדי רחובות. חומר למחשבה.

הנושאים החשובים באמת הינן שתי הצעות לסדר שהעלה חבר המועצה גיא צור – האחת, סיוע וחידוש חזיתות והשנייה – קידום וחיזוק העסקים המקומיים בעיר. נושאים נוספים שיועלו בישיבה: אישור שר הפנים להתקשרות עיריית רחובות עם תאגיד ממשלתי בהסכם לתכנון מזרח העיר בפטור מכרז, אישור פרוטוקול ועדת הכספים מיום 15 במאי, אישור חברי ועדת הביקורת: מתן דיל, גיא צור, אבי קינד, ד"ר רוני באום, שי קזיוף, אסי מוזס ואסף אל-בר, אישור החלפה בוועדת המשנה תכנון ובניה – ח"מ רונן אהרוני במקום מתן דיל אשר ישמש מ"מ.

ואם הנושאים האלה מעניינים אתכם – הערב בשש, תתקיים ישיבת מועצה. תבואו לבית התרבות, או צפו בשידור החי שיועבר בחשבון הפייסבוק של עיריית רחובות. המלצה: אין צורך להכין פופקורן מראש.

תגובות

תגובה אחת

  1. מאיה הגב

    וואו! איזו עיתונות אובייקטיבית! אין ספק שלבקש שפגישות המועצה יהיו שקופות זה פופוליזם זול. איזו סיבה יש לנו לא לסמוך על המועצה? עד עכשיו הכל נעשה רק לטובתנו, נכון? מאשרים תוכניות בנייה הרסניות לעיר ומכניסות לקבלנים בלי לספר לאף אחד אבל הבקשה לשקיפות היא פופוליזם זול. מעניין. גם אין ספק שאני כאימא עושה טעות חמורה כשאני פונה לעירייה שאמונה על הגן של הבת שלי לבקש שבאזעקה הבאה היא לא תשכב על הרצפה של הגן עם הידים על הראש. מה אכפת לי מי אמור לתקצב? העירייה אמורה לדאוג לאינטרסים שלי. אם זה אומר לצעוק על הממשלה אז שתצעק על הממשלה. בעיריות אחרות באו ועשו מעשה כדי למנוע את המצב הזה אבל בעיריית רחובות מתנערים. צר לי, אבל ההגדרות שלנו למה זה פופליזם זול שונות מאד. כנראה גם ההגדרות שלנו לגבי מה נחשב ולא נחשב עיתונות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן