דו"ח הכלכלנית הראשית: אזור רחובות בולט עם עלייה ברכישת דירות בשוק החופשי

באזור רחובות נרכשו ברבעון הראשון של השנה 4,760 דירות – ללא שינוי לעומת הרבעון המקביל ב-2021 – כך עולה מדוח הכלכלנית הראשית באוצר שפורסם לאחרונה. אזור רחובות מדורג במקום השני מבין כל האזורים בארץ בכמות הדירות שנרכשו בתקופה זו, אחרי אזור חיפה.

בפילוח לפי סוגי דירות, עולה כי 1,471 דירות שנרכשו באזור רחובות ברבעון הן דירות חדשות (עלייה של 14% לעומת הרבעון המקביל), ו-3,289 דירות יד שנייה (ירידה של כ-5%). ברבעון הראשון נרכשו בשוק החופשי בכל הארץ 8,900 דירות חדשות, ירידה של 3% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. אזור רחובות בולט עם גידול של 14% כאמור ברכישות אלה, בעקבות מבצע מכירות "פריסייל" באחד הפרויקטים הגדולים באזור. עוד עולה מדוח הכלכלנית, כי משקיעי נדל"ן רכשו באזור רחובות 631 דירות להשקעה, ירידה של כ-26% לעומת הרבעון המקביל ב-2021 – שיעור דומה לירידה הארצית בפלח זה. רכישות המשקיעים בכל הארץ ירדו ב-26% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד ל-5,000 דירות. מכירות המשקיעים עלו ב-6% ל-7,400 דירות בכל הארץ.

ברמה ארצית נרשמה ברבעון הראשון האטה בקצב מכירת הדירות: 31 אלף דירות נמכרו בשוק החופשי – ללא שינוי בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד וירידה של 26% לעומת הרבעון הקודם. כמות הדירות החדשות שנרכשו ירדה בכ-3% ל-8,868 ומספר הדירות מיד שנייה שנרכשו עלה ב-2.2% ל-22,344. האזורים המובילים ברכישת הדירות ברבעון הם אזור חיפה עם 4,829 יח"ד, אזור רחובות כאמור ואזור באר שבע עם כ-4,700 דירות כ"א, ואזור המרכז עם 4,104 דירות. באזור ת"א נרכשו 2,414 דירות.

לדברי יורם אביסרור סמנכ"ל מכירות באביסרור משה ובניו, "נתוני רכישת הדירות ברחובות כפי עולים מנתוני משרד האוצר, משקפים את האטרקטיביות ותנופת הבנייה והפיתוח שעוברת העיר רחובות בתחומים רבים בשנים האחרונות. בתחום הבנייה למגורים נבנות שכונות חדשות ומקודמים הרבה פרויקטי התחדשות עירונית ברחבי העיר; נבנות גם תשתיות חדשות, מקודמים אזורי מסחר ותעסוקה ועוד. אנו משווקים ברחובות שני פרויקטים – פרויקט "מגדלי המדע 2" בשכונת המדע הכולל מגדל מגורים בן 19 קומות ו-70 יחידות דיור, וכן את פרויקט "431 אביסרור מערב רחובות" הכולל 12 מגדלים וכ-960 יחידות דיור. העיר שיפרה משמעותית את מעמדה הסוציו אקונומי ואנו צופים כי היא תמשיך להתפתח ותהווה אופציה ראויה למגורים במטרופולין במחירים שפויים".

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן