דרור אהרון סיכל את הדרישה להקמת מתקן פסולת סמוך לגן יבנה

לאחר תקופה ארוכה שלא התכנסה בשל מגפת הקורונה, קיימה וועדת איכות הסביבה במועצה המקומית גן יבנה בראשות ראש המועצה, דרור אהרון, npda בהשתתפות מנכ”ל המועצה אילן סוויסה, מנהל מחלקת תברואה, איריס רז, סילבי דהן גואטה, אהוד שטיין, ענת רוזן, קרן שפירא אביטן ואורלי קנת.

במסגרת הוועדה נידונו מספר רב של נושאים בהם סיכול הדרישה להקמת מתקן פסולת סמוך לגן יבנה – הועלתה תכנית לבנות מפעל לגריסת פסולת בניין בצמוד למאגר. “התחלתי לבדוק את הנושא ועצרנו את התכנית באמצעות שלושה דברים עיקריים, הגשת התנגדויות לתכנית, ערר לוועדת ערר, הצגנו שכל התחבורה תעבור דרך גן יבנה תוך שימוש בתשתיות, נושא ההתאמה לסביבה יש כאן חוסר התאמה משווע, ונושא נוסף איכות החיים שהצגנו וכך הצלחנו לטרפד את זה. באותו נושא, הניסיון להקמת מתקן לשריפת פסולת באשדוד, הצלחנו למנוע את זה יחד עם השרה גילה גמליאל” אמר ראש המועצה.

בוועדה דובר גם על נטיעת העצים ביישוב. ראש המועצה עדכן את חברי הוועדה על כך שהמועצה העסיקה אגרונום שעשה סקר עצים בכל היישוב והתגלה שעצים רבים דורשים טיפול כגון גיזום וחלקם אף כריתה בשל מחלות עצים שונות. לאחר סיום ביצוע הפרויקט שכולל כ-1000 עצים ברחבי היישוב תצא המועצה לפעילות להוספת עצים נוספים במרחב הציבורי ברחבי היישוב. ראש המועצה הבהיר כי הוא מקבל את הגישה שצריך לחדש את העצים, הנושא יתוקצב למשך 5 שנים כאשר כל שנה ייעשה חידוש, ותיבדק אפשרות לנטיעת עצי פרי ועצים קצת שונים, כמו לדוגמא בגן המקראי שהקימה המועצה בגן שחף.

בעניין מדיחי כלים בגני הילדים – המועצה זכתה בקול קורא להכנסת מדיחי כלים לחיסכון בגנים הירוקים ובגני הרשות יחד עם איגוד ערים לאיכות סביבה. אורלי קנת הציעה לקיים ועידת אקלים יישובית\אזורית. הנושא נבחן בחיוב אך עם זאת מנכ”לית איגוד ערים לאיכות סביבה המליצה שלא לקיימה עכשיו. ראש המועצה תמך ברעיון ובקידומו אל מול איגוד ערים לאיכות סביבה.

ראש המועצה עדכן את הנוכחים בכך שהמועצה החלה בפיילוט להתקנת לוחות סולאריים היברידיים על הגג של הקאנטרי – טכנולוגיה מאד מתקדמת שבאמצעותה תוכל המועצה לספק חשמל לפעילות הקאנטרי, למכור לחברת החשמל ועוד. הנוכחים עודכנו do לגבי הוספת עמדות לצרכי בעלי חיים ברחבי היישוב, כאשר עד כה הוצבו כ-50 עמדות ונבחנת הצבת עמדות נוספות ברחבי היישוב, המועצה יצאה יחד עם תאגיד מאי למיזם לפינוי פסולת אלקטרונית, המיזם עובד אך הוחלט לעשות הסברה נוספת בנושא.

סינמה סולארי בחווה האקולוגית – פרויקט בהובלתה של אורלי קנת בסיוע מהמועצה יחד עם תקציב שהושג מאיגוד ערים לאיכות סביבה. הפרויקט של אורלי לא היה יוצא לפועל ללא המון עבודה של מתנדבים, נעשתה הקרנת ניסיון ומתוכננת מכונת פופקורן סולארי ועוד המון הפתעות. המטרה – לחשוף כמה שיותר תושבי גן יבנה לחשוף את התושבים להתקנת פאנלים סולאריים.

כמו כן, עלה בישיבה גם נושא סירוס ועיקור חתולים, כאשר המועצה תקצבה קרוב ל-100 חתולים שסורסו ועוקרו בשיתוף עם עמותת גן יבנה למען החי והגישה בקשה לתקציב מיוחד לסירוס ועיקור של למעלה מ-350 חתולים בשנת 2021.

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן