fbpx

דרור אהרון ערך שיחת זום עם ראש הממשלה: "ביקשנו שיאפשרו לנו מרחב גמישות בהפעלת המתחקרים"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בכינוס מיוחד שהתקיים בזום היום, יום ד' (7.10) עם ראש הממשלה ויותר מ- 200 ראשי רשויות, הוצג מתווה מחודש לתוכנית הרמזור ליישום מידי לאחר תקופת הסגר. במסגרת התדרוך הועלתה דרישה של ראשי הערים מראש הממשלה, לפיה יש לצרף לקבינט הקורונה נציגות מטעם השלטון המקומי. נציגות זו, לטענת ראשי הערים נחוצה והכרחית לאופי הדיפרנציאלי שמתוכנן לאחר השטחת עקומת התחלואה ולקיום שגרת חיים עד למציאת חיסון. כמו כן, ציינו ראשי הערים כי צעד זה נדרש על מנת להחזיר את אמון הציבור במערכת. 

בנימין נתניהו, ראש הממשלה: "מדובר ביוזמה הכרחית. מאמין בכוח של מאות המנהיגים ברחבי המדינה, ההירתמות כמנהיגים מקומיים משנה את התמונה. הרמזור הוא אחד מהכלים שישנו את המהלך. בתמונה העולמית פעלנו מהר מאוד בצורה אחידה והצלחנו להכניע את המחלה בצורה מאוד מהירה. פתיחת האולמות ומוסדות החינוך ייתכן שזירזו את התפשטות המחלה. הממשלה כבר לא אחודה ולא פעלה במהירות הנדרשת, הופעלו עלינו לחצים סקטוריאליים. מהר מאוד התחלואה הגבוהה שהגיעה למימדים של עשרות אלפים נדבקים ביום הוא בלתי אפשרי. אף אחד לא יכול לחמוק מכך. על כן נקטנו בסגר שהוא פחות עוצמתי מהסגר הראשון שעשינו , מאפשר בלימה מסוימת. חייבים להוריד את המספרים בעזרתכם. בשני נקבע מה הם נקודות המעבר לפתיחה- ברמה הארצית ראשית, מתוך מטרה להגיע לרמזור. כדי להגיע לשם נצטרך להגיע לשגרה שמתבססת על בדיקות מהירות- הוכנסו כבר לבתי חולים, בתי אבות, רוצים להפוך את זה לתעשייה שלמה. חבישת מסכות היא המפתח להצלחה כנגד המגיפה. החלק של ראשי הרשויות הוא עצום והאמינות שלכם בפני הציבור ענקית. כמו כן פועלים למציאת חיסון ולשילוב בדיקות מהירות בשגרה. יהיו חיסונים וכנראה נוכל לחיות בדרך שונה משגרת הקורונה שאנחנו עושים בין סגר לסגר".

ראש הממשלה ביקש את עזרת ראשי הרשויות במניעת שמחות והתקהלויות המוניות בשמחת תורה והקפות. יחד עם אכיפה עם פקחי הרשויות המקומיות. אלו הדברים העיקריים שרוצה לבקש את עזרתם של ראשי הרשויות בהם.
ראש המל"ל מאיר בן שבת – "יש סימנים לבלימה ותחילת התייצבות. אך זו עדיין לא מגמה מובהקת ומתמשכת. שיעור החיוביים עדיין גבוהה וזה לא מספיק עדיין. אי אפשר לקיים שגרה עם 2000 נדבקים חדשים ביום. עם זאת, החברה ממשיכה לשלם מחירים יקרים מנשוא- בהתנהלות ממושכת במתכונת חירום. לא יהיו אירועי שמחות המוניים בתקופה הקרובה, והמסכות יהפכו לאביזר קבוע. לקראת החורף האתגר כפול, איום השפעת עומד מולנו. יש לרתום את יכולות הפיקוח של הרשויות- הן אפקטיביות מאוד".

אמיר אוחנה, השר לביטחון פנים:" אנו רואים שהאלימות פחתה באופן כללי, מלבד האלימות במשפחה. אנו עדים להתגייסות שלכם למאמץ הלאומי יחד עם גורמי האכיפה. אין כל דרך להצדיק הפעלת כוח בלתי סביר ושלא כדין והמקרים הללו מטופלים. המשטרה עושה מאמץ אדיר בכל התחומים ואני קורא לא להאמין לפייק ניוז שמתפרסם".

ראש מועצת גן יבנה, דרור אהרון: "במהלך הישיבה ביקשנו שיאפשרו לנו מרחב גמישות בהפעלת המתחקרים ,קבלת תקציבים מיוחדים להתמודדות עם הקורונה, סיוע למשפחות שאין ידם משגת לרכישת מחשבים ועוד. נקווה שהישיבה הזו תוביל לתוצאות טובות. בהזדמנות הזו עלה נושא שמחת בית השואבה והקפות שמחת תורה , כול המשתתפים הבהירו שאין לקיים זאת מחשש להתפרצות ואיבוד שליטה. נא פעלו בהתאם".

ראש הממשלה סיכם וביקש לקיים את הפורום באופן סדיר. עוד אמר ראש הממשלה שיש אפשרות לשתף את הרשויות המקומיות בקיטוע שרשרת ההדבקה מפני שקיצור הזמן קריטי במקרה הזה ונבחן את הנושא מיידית. אנחנו בתהליכים מואצים להשלמת מערכת מידע מסונכרנת במשל"ט שאמור לתת את האינפורמציה המלאה לרשויות המקומיות. מאמין שיוביל לשינוי מהותי. עוד אמר ראש הממשלה כי ביבס יוזמן להשתתף בישיבות קבינט הקורונה כמשקיף שיביא את קולו של השלטון המקומי. דנים יחד בהפעלת מודל הרמזור לקראת ישיבת הקבינט ביום שני – המטרה היא להגיע לשגרת קורונה שהיא רמזור. לגבי מערכת החינוך והגיל הרך- יש לקבל החלטות , כרגע זה נמצא בבדיקה. נושא המעמד המיוחד לאילת ולים המלח עלה בשיחות ונמצא בבחינה. אם נוכל להקים מערך בדיקות מהירות בכניסה לאתרים אלו.

 

 

 

 

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן