ריבוי תאונות הדרכים בכביש 25 דימונה בואך צומת הערבה, והעובדה שרק בשבוע האחרון נהרגו בו עוד שלושה בני אדם, גרמו לראש עיריית דימונה, בני ביטון, לפנות לשרת התחבורה מירי רגב בדרישה להפוך את הכביש, שאורכו כמה עשרות ק”מ בודדים, לכביש דו מסלולי.
במכתב ששיגר ביטון לשרה רגב, הוא מציין, בין היתר, את הדברים הבאים: “לאחרונה אנחנו תושבי הנגב בפרט ותושבי ישראל בכלל נחשפים יותר ויותר לתאונות דרכים קשות וקטלניות בכביש 25 בואך צומת הערבה.
מדובר בעשרות תאונות מידי שנה הגובות מחיר כבד: הרוגים, פצועים ומחיר נפשי וכלכלי כבד מנשוא.
“כביש 25 בואך צומת הערבה הפך מזמן לכביש דמים! ולמרות זאת עד כה לא נעשה דבר כדי להפוך אותו לכביש ידידותי לנהגים הנוסעים עליו. מדובר בכשני מיליון מכוניות מידי שנה. רק בשבוע האחרון גבה כביש ארור זה שלוש נפשות!”.
במכתבו לשרה מציין ביטון את שלושת תפקידיו בנגב – ראש העיר דימונה, יו”ר הנהלת אשכול נגב מזרחי ויו”ר הרשות לפיתוח הנגב – שבהם הוא מייצג את תושבי חבל ארץ זה.
ביטון מבקש מהשרה מבקש כי בתוכנית העבודה הקרובה שמשרדה מכין יימצא פתרון ראוי לכביש זה. “סבורני כי הפיכתו לכביש דו מסלולי היא פתרון שיש בו למזער את מספר תאונות הדרכים המתרחשות בו”, מדגיש ביטון.
לסיכום ביטון מציע לשרה להיפגש עם האקזקוטיבה המקצועית במשרדה ויחד לגבש את הפתרון האידיאלי לבעיה.
◼️ לקבוצת חדשות דימונה, מצפה רמון, ערד ומגילות ים המלח בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות אילת והערבה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – תחבורה, תיירות ותעופה לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – חדשות מהארץ/מהעולם/משפט/עורכי דין/פלילי לחצו כאן
■ לקבוצת חדשות בווטסאפ – מלחמה בישראל חרבות ברזל לחצו כאן
◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן