שיר זלצמן, נ. 1985, חיה ופועלת במרכז הארץ. בעלת תואר MA בטיפול באמנות זוכת פרס Artist Table בשנת 2021
זוכת פרס Chianciano Biennale Award for Abstract Artwork לשנת 2022. זוכת פרס Collectors Art Prize לשנת 2023.
עבודותיה זכו לסיקור במגזינים הבינלאומיים APERO ו- Al-Tiba9 וכן במגזינים המקומיים ‘ARToday’ ומגזין ‘עיצוב’, Onlife הארץ ומגזין ‘לאישה’.
תערוכת יחיד ראשונה ‘עומקים ורבדים’ במרכז תל אביב.
השתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות.
בשנת 2022 השתתפה בביאנלה קיאנצ’אנו, איטליה
ב- 27-30.7.23 שיר תציג בביאנלה בלונדון את הציור: שמיים של גרפיטי- Graffiti sky:
Graffiti sky (שמיים של גרפיטי) הוא ציור שמבטא את המתח בין המרחב העירוני לבין הרוחב האינסופי של השמיים. בעוד שגרפיטי המצויר על קירות בטון מעניק למרחב חיים ומשמעות חדשה, כאשר הוא מצויר על השמיים הוא בעצם סוגר על המרחב האין-סופי ומעניק להם גבולות וקווים ברורים יותר וכופה עליהם כיווץ של האין סופיות.
אקריליק על קנבס 70X70
קישור לאתר הביאנלה לאמנות בלונדון: https://www.londonbiennale.co.uk/
הביאנלה לאמנות בלונדון 2023 – הביאנלה לאמנות בלונדון (londonbiennale.co.uk)
על עבודתה של שיר:
כל אחד מהציורים של שיר הוא פיסה ממנה ומייצג את החוויה שלה, הציור מתחיל מתוך מאבק פנימי ששיר מבטאת על הקנבס. תהליך הציור סוער, הבד מתמלא שכבות של צבע וטקסטורה ומסתיים רק כאשר שיר מתבוננת בבד וחשה שקט פנימי. כך היא יודעת שהוא גמור. שיר מייצרת על הקנבס הרמוניות של צבעים עוצמתיים באמצעות עבודת מכחול וסכיני פאלטה בשילוב עם פחם. לעולם הציור המוגמר יהיה שונה מנקודת ההתחלה, כיוון שהוא מייצג דרך וההתפתחות, השכבות נבנות זו על גבי זו והניגודיות העזה בין הצבעים יוצרת עומק