חם בחדשות:

הכירו את בית הספר הייחודי בגדרה: מדעי ביו-רפואה, חינוך גופני ותקשורת

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הקמתו של התיכון הרביעי במזרח גדרה נמצאת בעיצומה לקראת פתיחתו בשנת הלימודים הקרובה, שנת תשפ"א. בהמשך לתפיסה הרשותית לפיתוח בתי ספר ייחודיים, אשר רואה חשיבות שכל ילד ימצא את המקום המתאים לו ובתוך כך, למידה לצמיחה, התפתחות לבריאות ורווחה נפשית, אורח חיים בריא ופיתוח תרבות הפנאי, הוחלט כי ייחודיות התיכון החדש תהיה בתחום לימודי ביו רפואה, חינוך גופני ותקשורת. זאת, ברוח תפיסה חדשנית לפיתוח כישורי לומד במאה ה-21 בדגש על פיתוח יצירתיות, הסתגלות לסביבות משתנות, עבודת צוות, שת"פ, פיתוח אוריינות תקשורתית ומיומנויות רגשיות וחברתיות להתמודדות מוצלחת עם אתגרי התקופה להשתלבות מוצלחת בחברה. 


להיערכות מיטבית ומקצועית לפתיחת תיכון נוסף בגדרה, בחודשים האחרונים פועל צוות חשיבה מקצועי בהובלתה של מנהלת אגף החינוך, ענת קוך, שהוקם במיוחד ליצירת מעטפת חינוכית מוכנה ומתוכננת היטב תוך ראייה שש שנתית. בתוך כך, הצוות עובד בשיתוף הדוק עם מפקחי משרד החינוך ושותף בתהליך למידה תוך קיום סיורים בבתי ספר מצליחים במגמות אשר אותן רוצים לפתח וזאת, לטובת פתיחה מיטבית בשנת הלימודים הקרובה, שנת תשפ"א. בנוסף לכך, הצוות מתווה את היעדים וההיערכות לקראת גיוס הצוות החינוכי והמנהלי, רישום וחשיפה. בית הספר החדש, אשר יפתח, כאמור, בשנת תשפ"א, יכלול שלוש שכבות גיל – כיתות ז', כיתות ח' וכיתות ט'. תלמידים העולים לכיתה ז' יוכלו להירשם על פי מודל הבחירה המבוקרת הקיימת בגדרה שמשמעותו בחירה של התיכון בו הם ירצו ללמוד בגדרה כאשר תהיה חלוקה של התלמידים בין ארבעת התיכונים בתשפ"א. שכבות ח' ו-ט' יפתחו בהנחה שיהיה מספיק רישום שיאפשר פתיחת כיתות בשכבות גיל אלה. יצוין, כי כבר משכבת ז' יתקיימו בבית הספר הצומח שיעורים תוספתיים שקשורים לרפואה וחינוך גופני.

הרישום לחטיבות הביניים בגדרה, כולל התיכון הצומח, עתיד להיפתח בתחילת אפריל 2020 ואגף החינוך נערך לקיום ערב חשיפה לפני פתיחת הרישום להתרשמות מתכניות בית הספר, האפשרויות והתכנים. מבחינת הקמת המערך החינוכי בבית הספר הצומח, יש לציין כי בימים אלה המועצה המקומית גדרה נמצאת לקראת מכרז לתפקיד מנהל/ת בית הספר כאשר צוות בית הספר יגויס על ידי פיקוח משרד החינוך יחד עם המנהל/ת אשר יבחר במכרז כאמור.

מנהלת אגף החינוך, ענת קוך ציינה: "ההתרגשות לקראת פתיחת התיכון החדש היא רבה. בחודשים האחרונים אנו פועלים במרץ ללמידה ולהתוויית דרך שתאפשר קליטה נעימה ומוצלחת לתלמידים שיצטרפו ולצוות שיוקם. אני מודה לראש המועצה יואל גמליאל על היוזמה המאתגרת שתפתח עבור ילדינו אפשרויות להתפתח במגוון תחומים. עוד אני מודה למשרד החינוך ולכל השותפים להיערכות לקראת פתיחתו של בית הספר".

ראש המועצה המקומית גדרה, יואל גמליאל: "הקמת תיכון בתחום הביו רפואה והחינוך הגופני היא מטרה ששמתי לפניי על מנת לקדם את דור העתיד בגדרה ולייצר מגוון וריבוי  של אפשרויות בתחומי הלמידה השונים. פתיחת התיכון היא צעד משמעותי המרחיב את אפשרויות הבחירה, הצמיחה וההתפתחויות העומדות בפני ילדינו במסגרת בתי הספר הקיימים בגדרה וממקמת אותה בשורה אחת עם הערים הגדולות המובילות בחינוך. אמשיך לקדם, לפתח ולהתאים את החינוך הן מבחינת מתקנים, אמצעים, תכניות ותכנים לחינוך מיטבי וערכי. גדרה מובילה ותמשיך להוביל בחינוך". עוד הוסיף ראש המועצה: "תודה למנהלת אגף החינוך, ענת קוך, על ההובלה לפתיחת בית הספר, למשרד החינוך ולכל השותפים. תודה למנהל ההנדסה על העשייה המאומצת".

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

תגובה אחת

  1. black mass הגב

    If you are going for most excellent contents like me, simply go to
    see this web site every day as it presents feature contents, thanks

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן