קורס חובלים הינו קורס יוקרתי הנמשך כשנתיים וארבעה חודשים, אשר מכשיר את דור המפקדים הבא של זרוע הים העתידים לפקד בכלי השייט המתקדמים, ספינות הטילים, כלי הביטחון השוטף והצוללות. החובלים הבאים הולכים לעמוד בחזית הלחימה הימית. הקורס מורכב משלוש מגמות, שייט, מכונה ואלקטרוניקה. עם סיומו, בוגריו מקבלים דרגות סגן, סיכת חובל, רישיון סקיפר ותואר ראשון במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת חיפה, אותו הם לומדים במהלך הקורס. בקורס חובלים מחזור 147 הוכשרו כ-33 צוערים וצוערות להיות קצינים ומפקדים בזרוע הים, ועם סיום הקורס שובצו בכלי השייט השונים.
סגן יהל כהן בן ה-21 ממודיעין צעד על רחבת המסדרים במעמד מרגש, לאחר שנתיים וארבעה חודשים של קורס אינטנסיבי ומשמעותי נחשפו לו דרגות הקצונה וסיכת החובל היוקרתית.
יהל מסיים את הקורס במגמת שייט ועתיד לשרת כסגן קצין מחלקה בספינת אח”י חץ מדגם סער 4.5. יהל למד בתיכון אמית בנים והרחיב תושבע, פיזיקה ומחשבים. לפני גיוסו לקחת חלק בתנועת הנוער ‘בני עקיבא’ ובנוסף היה במכינת אדרת שבמהלכה עבר מסעות ואימונים לקראת הגיוס לצה”ל.
על הקורס מספר יהל: “אני חושב שהגעתי למקום הכי משמעותי, שאני יכול לתרום בו הכי הרבה מעצמי לביטחון המדינה” וממשיך, “השילוב של הפיקוד והלוחמה זה בדיוק מה שחיפשתי לפני הגיוס ואני שמצאתי בדיוק את מה שחיפשתי”. הקורס מחולק לארבעה שלבים מרכזיים: בסיסי, מתקדם, אקדמיה וייעודי. השלב האהוב על יהל הוא שלב ייעודי, “ברגע שהגעתי לספינה, הבנתי שזה הזמן לתת את המאה אחוז שלי, להשקיע בפיתוח האישי שלי ובפיתוח של הלוחמים שתחתיי”
◼️ חדש! לקבוצת החדשות במודיעין-מכבים-רעות לחצו כאן
כל הפרסום האינסופי נובע כנראה מזה שאין מספיק מתנדבים איכותיים לקורס. עם כל הכבוד מציע להירגע עם הפרסומת והמציצנות של התקשורת. החיל הסתדר גם בלי זה עשרות בשנים.