חם בחדשות:

העיר אילת צוהלת ושמחה; מאיר יצחק הלוי על החלטת הממשלה לאשר את אילת כ"אי תיירותי ירוק": "תקוותי שכבר בשבוע זה, הצעת החוק תאושר בקריאה שניה ושלישית"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בעיר אילת שמחה גדולה לאחר שהערב אישרה הממשלה כי היא תיחשב לאי תיירותי ירוק – כפי שפורסם לראשונה בחדשות 08. ״תקוותי שכבר בשבוע זה, הצעת החוק, שנבנתה על יסודות תכנית 'מגן אילת' שגיבשה הנהלת עיריית אילת, תאושר בקריאה שניה ושלישית ונוכל להיערך לפתיחת העיר אילת בחלקיה התיירותיים" אמר ראש העיר מאיר יצחק הלוי. ראש העיר מנה כי החלקים התיירותיים כוללים את בתי המלון, האטרקציות, המסעדות ובתי המסחר "לטובת תושבי העיר אילת, כלכלתה ולרווחת אזרחי מדינת ישראל שיבואו לנפוש בה", לדבריו.

"חשוב לציין ולהדגיש, כי ליבת החוק מכוונת לכך שייכנסו בשערי העיר, בשתי הכניסות המאושרות (כביש 90 ושדה התעופה 'רמון') אך ורק אורחים מוזמנים וכאלה המציגים פספורט רפואי הכולל בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני ההגעה לעיר. אישור זה, הוא רק תחילת הפעולות הנדרשות כדי לתת מענה לאתגרים עמם מתמודדת העיר אילת. גם החלטה זו, לא תביא מענה אופטימלי למשברים שהעיר עברה ועוברת ונדרש כמובן לבצע שורה של פעולות נוספות כדי להוציא את העיר אילת מהמצב הקשה בו היא נמצאת״, הוסיף.

כפי שפרסמנו הערב, כאמור לראשונה, יוזמת משרד התיירות להגדרת העיר אילת ואזור ים המלח כ"איי תיירות ירוקים" אושרה היום (ראשון) בישיבת הממשלה. לפי המתווה, קבינט הקורונה יהיה רשאי להכריז על העיר אילת ועל מתחם בתי המלון בים המלח כ'אזור תיירות מיוחד'. הכניסה לאזורי התיירות הירוקים תותנה בהצגת תוצאה שלילית עדכנית לבדיקת קורונה. המתווה יאפשר את פתיחת בתי המלון באזורים האמורים תוך הקפדה על שמירת הנחיות משרד הבריאות. בשלב מאוחר יותר ובאופן הדרגתי, החוק שיחוקק אף יאפשר פתיחת עסקים נוספים באזורים אלו, שישרתו את אורחי המלונות.

הרציונל שעומד בבסיסו של החוק נשען על שני היבטים עיקריים. הבריאותי: ייחודיותו של ים המלח מאפשרת קיום של 'שטח סטרילי' אליו יוכלו להגיע נופשים שימצאו שליליים לקורונה, ובכך ימוזער הסיכון להתפשטות הנגיף. במתחם מלונות ים המלח לא מתגוררת אוכלוסייה מקומית, שעשויה לבוא במגע עם אורחי המלונות. גם מאפייניה הגיאוגרפים של העיר אילת ובידודה היחסי מישובים קרובים, מעניקים לה מעמד של 'אי תיירותי' המאפשר את ניטור כניסת האנשים לעיר. העיקרון השני בחוק זה נשען על צורך כלכלי: אילת ואזור מלונות ים המלח מתפרנסים באופן כמעט בלעדי מעסקי התיירות והמלונאות. ביצוע ההחלטה צפוי להקטין את האבטלה באילת ובים המלח. והוא חלק מתכנית להבראת ענף התיירות, שנפגע באופן חמור במשבר הקורונה.

עם תחילתו של משבר הבריאות העולמי, ענף התיירות היה בין הראשונים להיפגע והוא עתיד להיות בין האחרונים להתאושש, בשל המגבלות החמורות ברחבי העולם. במסגרת התמודדות המדינה עם המשבר, הגבילה הממשלה את כניסת התיירים לארץ. כמו כן, לאור הניסיונות למנוע את התפשטות הנגיף בקרב האוכלוסייה המקומית החליטה הממשלה על הגבלות התנועה לפרקי זמן ממושכים – דבר שמנע מתושבי המדינה להתאכסן במתקני אירוח המתפרנסים מענף התיירות. אותן הגבלות פגעו באופן משמעותי בתעשייה שלמה ובמיוחד באזורים אלו, המהווים כ-30% מחדרי המלון בישראל. בשל דחיפות העניין וכדי למנוע את החרפת מצבם הכלכלי הקשה ממילא של אותם אזורים, משרד התיירות פעל להעברת המתווה באופן דחוף לצד מתווה הפיצוי למלונאים.

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן