חברת המועצה, אוה גור, נקלעה אמש למהומה האלימה במרכז העיר: "הייתה היסטריה, אנשים התחילו לרוץ לכל עבר"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

חברת מועצת העיר רחובות, אוה גור, לא הצליחה לעצום עין לאחר שחוותה אמש מקרוב את ההפגנות האלימות כצעד מחאתי של יוצאי העדה האתיופית.

כזכור, אתמול החל משעות הערב הפגינו אלפים, רבים מהם ישראלים יוצאי אתיופיה, במחאה נגד שיטור יתר, אפליה וגזענות המופגנים כלפיהם, לטענתם. אלא שהפעם ההפגנות התפתחו למהומה אלימה בה נפצעו עשרות אזרחים ושוטרים באורח קל.

הבוקר (רביעי) שחזרה אוה גור, שבילתה ערב שגרתי בבית קפה ברחוב הרצל, עם חברותיה בזמן שהחלו להישמע פיצוצים מכל עבר לחדשות אפס שמונה סיפרה: "פתאום שמענו מספר פיצוצים, אנשים התחילו לרוץ לכל עבר, החברות שלי היו בהיסטריה של ממש, מצב מלחיץ. ברחנו הצידה, ניסינו להגיע כמה שיותר מהר הבייתה, ראינו עשן ואש בכמה מוקדים, היה מפחיד מאוד".

אסתי כהן, יושבת ראש מעגל נשים רחובות נס ציונה בילתה אף היא בבית קפה כאשר הבינה כי עליה לעזוב תחת המתקפה. "אנחנו עדיין בטראומה", סיפרה הבוקר. הכל היה אפוף עשן, ישבנו בבית הקפה ונדהמנו. נערים רצו עם לבני אבן, הייתה אווירה קשה מאוד של טרור. הרגשנו לא בטוחים, פחד אלוהים, רימוני הלם ורמזורים בוערים, צרחנו – ובסוף המשטרה זרקה על כל הרחוב גז מדמיע".

אסתי כהן, יו"ר מעגל נשים (צילום: שרית לבון)

רחוב הרצל, רחובות: פיצוצים לכל עבר | צפו בשוטרי רחובות זורקים רימוני עשן לעבר מפגינים ועוברי אורח

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן