חברת נמל אשדוד מחפשת סטרטאפים ישראלים

החודשים האחרונים היו ימים חשוכים עבור תעשיית הסטרטאפים הישראלית, אבל יש שחקנים גדולים שממשיכים לתמוך בחדשנות: בימים אלו, חברת נמל אשדוד קוראת לסטרטאפים להשתתף במכרז עבור ביצוע הוכחת היתכנות, שלב שבו היזמים ממשים את הרעיון או השיטה על מנת להדגים את האופן שבו תעבוד ותהיה שימושית, בנמל אשדוד. כל סטרטאפ ישראלי עם טכנולוגיה אשר יכולה להיות רלוונטית לעולם הספנות והתעבורה הימית, החל מלוגיסטיקה ועד לסייבר, יכול לגשת למכרז. כל סטארט-אפ שיתקבל ייהנה מתנאי שטח בהם יוכל ליישם את המיזם שלו וכמו כן ליווי של סוכן חדשנות מטעם הנמל. בנוסף ואם הוכחת ההיתכנות נמצאת מוצלחת, יוכלו הסטרטאפים לבצע הוכחת היתכנות נוספת בנמל ניוארק שבארה"ב בשיתוף רשות הנמל והרכבות של ניו-יורק וניו-ג'רזי שתקציבה השנתי הינו כ-8 מיליארד דולר.

המהלך נוצר כחלק אסטרטגיית החדשנות של הנמל, הפועלת במטרה להרחיב את יריעת הפעילות של החממה הטכנולוגית של עולם הנמלים שהוקמה על ידי נמל אשדוד בתחילת 2021 באמצעות הפצה של שגרירויות חדשנות שיפעלו מטעם הנמל בנמלים וגופי מחקר מרחבי העולם. שיתוף הפעולה הראשון של שגרירות החדשנות של נמל אשדוד התבצע עם רשות הנמלים והרכבות של ניו-יורק וניו-ג'רזי, במהלכו 5 סטארטאפים אשר פועלים כיום בחממה הטכנולוגית ייבצעו הוכחת היתכנות בנמל ניוארק שבארה"ב. עבור הרחבת כמות הסטרטאפים שייקחו חלק בשיתוף הפעולה, חברת נמל אשדוד הודיעה על המכרז. שיתוף הפעולה נולד על רקע יציאתה של שגרירות חדשנות מטעם נמל אשדוד לארה"ב במהלך החודש שעבר.

במהלך הביקור, המשלחת נפגשה עם רשות ניוארק ומכון גוריאני באוניברסיטת ניו ג'רזי, ויצרה ערוץ משותף לפעילות בנושאי חדשנות במטרה לקדם טכנולוגיות בתחום הימי.  המשלחת כללה את  רועי אברהמי, מנהל מערך החדשנות בנמל, ונציגי שישה סטארטאפים ישראלים אשר הציגו את הטכנולוגיות ואת הוכחת ההיתכנות שלהן, כפי שבוצעו בנמל אשדוד. המשתתפים נפגשו עם הנהלה בכירה ומקבלי החלטות מרכזיים מרשות הנמלים המקומית, אוניברסיטת ניו ג'רזי, ומועצת ניו ג'רזי-ישראל, בכדי לדון בהזדמנויות נוספות ושיתופי פעולה מסחריים. בימים אלו, חותם נמל אשדוד הסדר דומה עם נמל ברצלונה, השער הכלכלי לאירופה, בו תוקם שגרירות החדשנות השנייה.

יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, אורנה הוזמן-בכור, מסרה: "נמל אשדוד רואה בפיתוח  של יזמות טכנולוגית ימית מהלך אסטרטגי, אשר יניב תוצאות מיטביות עבור הנמל, המשק הישראלי, וגם מערכת הנמלים הבינלאומית. בחממה הטכנולוגית שלנו יש סטרטאפים מעולים ממגוון תחומים, החל מתחום הלוגיסטיקה והשינוע, ועד מערכות בקרה ואנרגיה ירוקה. הרחבת הפעילות של הסטרטאפים אל נמלים מובילים מרחבי העולם הנה אבן דרך חשובה להעמקת הקשרים הבינלאומיים, הטכנולוגיים, והכלכליים של הסטרטאפים והמיזמים שלהם, וכמו כן של נמל אשדוד ומדינת ישראל כולה בתור אומת הסטרטאפ. בתור הנמל הלאומי של ישראל, אנחנו גאים לטפח את הפצת החדשנות הישראלית מעבר לים".

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן