יום מחקר פורץ דרך של רופאי קפלן התקיים ב-פרס; ד"ר זיו רוטפוגל, ד"ר הייתם אבו חדיג'ה וד"ר ליאור לזר זכו בפרס על מחקרים פורצי דרך

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

היום (שלישי) התקיים במרכז האקדמי פרס יום המחקר ה-5 של המרכז הרפואי קפלן ובו הציגו מתמחים ומומחים צעירים את המחקרים שישפיעו על חיינו ובריאותינו, ובריאות ילדינו, בעתיד הלא רחוק. יום זה אורגן על ידי הועדה המארגנת בראשות ד"ר טייבה זורניצקי וד"ר שגיא צחורי יחד עם ועדת ההתמחות והנהלת קפלן.

יום המחקר, נערך במעמד פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' דינה בן יהודה, דיקן הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, וד"ר שרית אבישי-אלינר, מנהלת המרכז הרפואי קפלן-הרצפלד, והמשתתפים בו דיווחו על אירוע מרשים. ד"ר שרית אבישי-אלינר, מנהלת המרכז הרפואי קפלן-הרצפלד, אמרה כי היא גאה מאוד בחוקרים של בית החולים הנמצאים בקדמת הבמה הרפואית במדינת ישראל וגם ברמה הבינלאומית. "היום הציגו החוקרים הצעירים מחקרים מתקדמים ומעניינים מאוד בתחומי רפואה שונים, כגון כירורגיה, לב, עיניים ויולדות. אני בטוחה שמחקרים אלו ישפרו את הטיפול הרפואי באוכלוסיות שונות ויחזקו את בריאותנו ובריאות ילדינו בעתיד. זוהי מטרתו של יום חשוב זה".

מנהלת ביה״ח ויו״ר הסתדרות הרופאים עם החוקרים הזוכים וצוות ארגון יום המחקר

**

פרופ' ציון חגי, יו"ר הסתדרות הרופאים בישראל, אמר כי המחקרים שהוגשו ליום המחקר בהנם מעניינים וחשובים מאוד לקידום הרפואה בישראל, ובכלל. "אין ספק כי הנהלת המרכז הרפואי קפלן שמה בראש סדרי העדיפויות את תחום המחקר, שהוא התשתית לטיפול רפואי מקצועי ומיטבי".

ד"ר יעל וינטר, נציגת המתמחים, אמרה כי לרופאים, ובתוכם למתמחים, יש צורך אינסופי לנווט בין המטופלים, הלימודים, ההוראה, המשפחה ולא פחות חשוב מכך – המחקר, ולא ניתן לוותר על אף אחד מהם. "להיות רב משימתי היא תכונה חשובה לכל רופא, ותכונה זו מהווה בסיס לצמיחה והישגים".

שלושה מהחוקרים אף זכו בפרס על מחקרים פורצי דרך: ד"ר זיו רוטפוגל ממחלקת עיניים, על המחקר "הפוטנציאל הטיפולי בהשתלת מיטוכונדריה ברשתית איסכמית". ד"ר הייתם אבו חדיג'ה ממערך הלב, על מחקרו "המהלך הקליני של חולים עם חשד לדלקת בשריר הלב", וד"ר ליאור לזר מכירורגיה על המחקר "היפוגליקמיה סימפטומטית ואסימפטומטית בעקבות 3 הליכים בריאטריים שונים היא סיבוך תכוף וחמור". לצדם הציגו חוקרים נוספים בקפלן את מחקריהם המרתקים והמתקדמים.

(צילום: אופיר לוי)

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן