מאות מרפאות בקופות החולים יציעו בדיקות חינם לגילוי סרטן העור

האגודה למלחמה בסרטן קוראת לציבור: בואו להיבדק חינם בקופת החולים שלכם במסגרת מבצע שבוע המודעות הלאומי למניעת סרטן העור ולגילויו המוקדם. לתאום תור התקשרו  לכללית 2700*, למכבי 3555*, למאוחדת 3833* וללאומית 1-700-507-507

ממשיכים להילחם גם בסרטן העור: מאות מרפאות בארץ בכל קופות החולים יציעו בדיקות חינם לרגל שבוע המודעות

הלאומי שיערך ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן בין יום שני ה- 24.6.24 ועד (כולל) יום ראשון ה-30.6.24

תושבים מפונים מביתם, יבדקו במרפאה חינמית סמוך למקום שהותם הנוכחי.

 

 

זהו כבר העשור הרביעי למבצע הלאומי שעורכת האגודה למלחמה בסרטן תחת הכותרת: שבוע המודעות למניעת סרטן העור ולגילויו המוקדם. המבצע יערך השנה בצל המלחמה בין יום שני ה- 24.6.24 ועד (כולל) יום ראשון ה-30.6.24 ויכלול גם אפשרות לרכוש בהנחה ניכרת, מסנני קרינה בבתי המרקחת של קופות החולים.

 

 

מדובר במבצע ארצי ייחודי לישראל שיזמה האגודה למלחמה בסרטן, במסגרתו מוזמן הציבור הרחב להיבדק בחינם על ידי רופאי עור וכירורגים פלסטיים, לצורך אבחון מוקדם של סרטן העור שבכוחו להציל חיים. הודות למבצע הלאומי ולמודעות הציבורית במהלך כל השנה, שיעורי ההצלחה של הגילוי המוקדם בישראל הוא מהגבוהים בעולם, עובדה המאפשרת עליה בסיכויי הריפוי וירידה דרמטית בתמותה.

על פי הערכת האגודה למלחמה בסרטן, בשנת 2023 אובחנו בישראל כ-2,000 נשים וגברים עם מלנומה ממאירה של העור. כ-60% מהחולים הם גברים וכ- 40% הן נשים. כלומר, בכל חודש מתגלים בישראל כ-167 נשים וגברים עם סרטן העור.

על פי נתוני משרד הבריאות,  בשנת 2020 אובחנו בישראל 1,675 חולים חדשים עם מלנומה. רוב מוחלט העומד על  91.9%  מהחולים אובחן עם גידול בשלב מוקדם. בשנה זו נפטרו 192 נשים וגברים מהמחלה.

בהשוואה בינלאומית בסדר יורד מהמדינה עם השיעור הגבוה ביותר לנמוך ביותר בשנת 2020 ניצבה ישראל במקום ה-23 מקרב 30 המדינות עם שיעורי ההיארעות (מספר מקרים למאה אלף תושבים) הגבוהים בעולם, ובמקום האחרון מקרב 30 המדינות בשיעורי התמותה. כלומר בישראל שיעורי התמותה הם הכי נמוכים בעולם.

בשנת 2019 אובחנו 1,818 חולים חדשים, בשנת 2017 אובחנו 1,798 חולים ולפני למעלה מעשור בשנת 2013 אובחנו 1,634 ישראלים עם מלנומה ממאירה של העור.

 

 

משה בר חיים, מנכ”ל האגודה למלחמה בסרטן מסר כי: “לצד האיום הביטחוני, אנחנו ממשיכים להילחם גם בסרטן העור. בכל חודש מתגלים בישראל כ – 167 נשים וגברים עם מלנומה. בכ- 92% מהמקרים מדובר על איבחון בשלב מוקדם מאוד וזה הודות למבצעים השנתיים שלנו עם קופות החולים והפעילות להעלאת המודעות לאורך השנה. לצד חשיבותו הדרמטית של הגילוי המוקדם אשר מפחית תמותה, חיוני עוד יותר למנוע מראש את המחלה. אני מפציר בנשים ובגברים לצמצם את החשיפה. חכמים בשמש הוא מסר מציל חיים גם לאנשים מבוגרים ולא רק לילדים”.

ד”ר מרינה לנדאו, מומחית ברפואת עור, מהמרכז הרפואי שמיר, מכבי שירותי בריאות ויועצת האגודה למלחמה בסרטן בנושא סרטן העור הוסיפה כי: “שימוש נכון במסנני קרינה מפחית את הנזקים של החשיפה לשמש, ובמיוחד את הסכנות לפתח כוויות, סרטן עור ולמנוע הזדקנות מוקדמת של העור. מומלץ להשתמש בתכשירי הגנה רחבי טווח  בעלי 30 SPF ומעלה בכמות המומלצת ולהקפיד לחדש מריחה בהתאם להנחיות. במקביל חשוב לזכור כי יש להימנע ככל האפשר מחשיפה לשמש גם אם נעשה שימוש בתכשיר הגנה”.

 

 

יודגש כי במהלך שבוע המודעות הלאומי למניעת סרטן העור ולגילויו המוקדם יציעו קופות החולים בהנחה ניכרת מגוון מסנני קרינה, כך למשל:

בכללית – עד 55% הנחה בקניית תכשירי הגנה מהשמש, עד 75% הנחה ללקוחות כללית מושלם! בבתי המרקחת של כללית בלבד.

במכבי – עד 30% הנחה על מגוון מותגים במכבי פארם.

במאוחדת – עד 30% הנחה בקניית תכשירי הגנה מהשמש ו – 50% הנחה בקניית מוצר שני בבתי המרקחת של מאוחדת.

בלאומית – עד 70% הנחה על מגוון מותגים בבתי המרקחת של לאומית.

 

 

על פי מומחי האגודה למלחמה בסרטן, אנשים שמתוקף עיסוקם או תחביבם נחשפים לשמש לזמן ממושך כמו ימאים, חקלאים, גולשים, שחיינים או מי שעוסק בספורט ימי אחר או עובד בחוץ וחשוף לקרינת השמש, נמצאים בסיכון מוגבר לחלות בסרטן עור.  גם מי שנחשף לשמש באופן אינטנסיבי לסירוגין, למשל בסופי שבוע או בחופשות נמצאים בסיכון מוגבר לחלות בסרטן העור.

בקבוצת סיכון לחלות בסרטן העור נמצאים אנשים  בעלי מספר רב של שומות, אנשים  בעלי עור, שיער ועיניים בהירים, ובעלי נמשים, אנשים שעורם נצרב בקלות בשמש, או שאינו משתזף כלל, מי שבמשפחתו קרובים בעלי נקודות חן מרובות, או כאלו שחלו בסרטן העור, מי שסבל מכוויות שמש מרובות, בעיקר בילדות, אנשים הנוטלים תרופות המדכאות את מערכת החיסון או הסובלים ממחלות המחלישות אותה ואנשים הנוטלים תרופות המגבירות את רגישות העור לקרינת השמש.

סלבריטאים רבים בעולם חשפו בשנים האחרונות סיפור המאבק שלהם בסרטן העור. הם לא רק נלחמו במלנומה אלא גם השתמשו בחוויותיהם כדי לחנך את הציבור לחשיבות הגילוי המוקדם והצורך בבדיקות רפואיות סדירות. הסיפורים האישיים שלהם משמשים כתזכורת רבת עוצמה לתפקיד הקריטי של מודעות ומניעה.

רק בימים האחרונים חשף המוסיקאי קווין ג’ונאס בסרטון באינסטגרם כי הוא אובחן עם סרטן העור ועבר הסרה של שומה סרטנית.

גם קלואי קרדשיאן חשפה שכתם על פניה התגלה כמלנומה והיא עברה ניתוח.

השחקן האוסטרלי יו ג’קמן, מתמודד בשנים האחרונות עם סרטן העור, מדבר בפתיחות בכל ראיון על מחלתו, מעלה בקביעות תמונות וסרטונים לאינסטגרם וקורא לכולם להיבדק.

בין היתר התמודדו עם המחלה גם יואן מקגרגור, עבר הסרה של כמה נגעים חשודים ואחד מהם היה סרטן העור וגם קייטלין ג’נר, עברה בשנים האחרונות ניתוח בפנים להסרת מלנומה בשלב מוקדם והעלתה סרטונים לרשתות החברתיות כדי לספר על התהליך.

לצד אלו  גם אנדרסון קופר, עיתונאי אמריקאי ומגיש חדשות, שרק לאחרונה ביקר בישראל לאחר ה – 7 באוקטובר עבר לפני כעשור ניתוח להסרת סרטן העור מתחת לעין השמאלית  ודיבר על חשיבות ההגנה מהשמש וביקורים סדירים אצל רופא עור.

 

האגודה למלחמה בסרטן מפעילה פורום מלנומה וסרטן העור, המאפשר לחולים ובני משפחתם לשאול שאלות ולקבל תשובות מקצועיות של מומחים. הפורום מנוהל בהתנדבות על ידי פרופ’ יעקב שכטר סגן מנהל המערך האונקולוגי ומנהל מכון אלה לטיפול ומחקר במלנומה וסרטן העור, המרכז הרפואי שיבא, תל השומר וחבר ועדת העדכון של האגודה למלחמה בסרטן בנושא סרטן העור ביחד עם ד”ר פליקס פבלוצקי מנהל מערך במחלקת עור, המרכז הרפואי שיבא ויועץ האגודה למלחמה בסרטן בתחום סרטן העור. הכניסה לפורום בלחיצה על הקישור.

יצוין כי את פעילות האגודה למלחמה בסרטן במהלך שבוע המודעות הלאומי למניעת סרטן העור ולגילויו המוקדם מלווה קמפיין בכלי התקשורת וברשתות החברתיות שמטרתו לעודד את הציבור לגשת לבדיקה חינם, במיוחד למי שיש נקודה חשודה או שינוי בעור. את הקמפיין הפיק בהתנדבות משרד הפרסום גיתם BBDO.

האגודה למלחמה בסרטן קוראת לציבור: בואו להיבדק חינם בקופת החולים שלכם במסגרת מבצע שבוע המודעות הלאומי למניעת סרטן העור ולגילויו המוקדם. לתאום תור התקשרו  לכללית 2700*, למכבי 3555*, למאוחדת 3833* וללאומית 1-700-507-507

אם לא הצלחתם להגיע ניתן להיבדק כל השנה בתשלום סביר.

לשאלות וסיוע פנו לטלמידע של האגודה למלחמה בסרטן המאויש 24 שעות ביממה בשיחת חינם לטלפון שמספרו 1800-599-995 או היכנסו לאתר האינטרנט לכתובת הבאה:  www.cancer.org.il

 

◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – בריאות ורפואה  לחצו כאן

◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – חדשות מהארץ לחצו כאן

■ לקבוצת חדשות בווטסאפ – מלחמה בישראל חרבות ברזל לחצו כאן

◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן

צילום: האגודה למלחמה בסרטן

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן