מדינת הקומבינות – גם ברמלה? רותם כהן כחלון, נתקלה בסירוב כשביקשה להתמנות ליו"ר מעמד האישה; היו"ר הנבחר: גבר

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

רותם כהן כחלון חברת האופוזיציה בעיריית רמלה מטעם סיעת "כולנו", ביקשה להתמנות ליו"ר הוועדה למעמד האישה בעיר אך נענתה בשלילה. אממה? מהר מאוד היא גילתה שהיו"ר החדש למעמד האישה הוא בעצם גבר!!!

כחלון – האישה היחידה במועצת העיר לצד 18 חברי מועצה גברים – ביקשה, לדבריה, מספר פעמים לשמש כיו"ר הוועדה ונתקלה בסירוב. לדבריה, הנהלת העיר השאירה את המצב כפי שהוא, ללא יו"ר חדש, כאשר מספר 2 בוועדה למעמד האישה הוא יו"ר ש"ס. לבסוף, הוחלט למנות יו"ר ועדה שהיא אישה. מה שהעלה סימני שאלה רבים בהחלטה מאחר וכחלון היא חברת המועצה היחידה. מסתבר שמינו יו"ר וועדה שהיא תושבת העיר – ושכלל לא חברת מועצה, אלא מספר 5 ברשימה של ראש העיר המכהן, שלא נכנסה למועצה משום שהרשימה של ראש העיר, מיכאל וידל קיבלה 3 מנדטים בלבד.

כחלון פנתה שוב כשהיא מגובה בפקודת העיריות, והוכיחה כי על פי חוק הדבר לא אפשרי. לפי סעיף 162 א' נכתב: "ועדת רשות, ועדה של המועצה, כאמור בסעיף 150, שלא נקבע לה הרכב מיוחד לפי פקודה זו או לפי כל דין, יהיה הרכבה כלהלן: 10% לפחות מחבריה יהיו חברי המועצה ובלבד שמספר חברי המועצה בוועדה לא יפחת מ-2 ואחד מהם יהיה היושב ראש".

רותם כהן כחלון: "במילים אחרות, ניתן לסדר תפקיד בעירייה, למנות אותה ליועצת ראש העיר לענייני נשים, אך היא אינה יכולה לשמש יו"ר ועדה. מה ענו לי? לא יודעים, נראה, נבדוק, לא בטוח. מנפנפים אותי, חושבים שאני אשכח את זה, בין הכלים לכביסות".

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות

2 תגובות

  1. אילנה הגב

    אם הבדיחה לא היתה על חשבוננו – הייתי צוחקת. קאתי שוב ושוב את הכתוב ואני פשוט נדהמת מהרדידות והחלמאות ברשות…עיית רמלה – התעוררו!!! שימו קץ לבזיונות

  2. Vicky הגב

    אין לי צל של ספק שאם היית חברת מועצה בקואליציה, היית משמשת היום יו"ר וועדה, תפקיד שהיית אמורה למלא ללא תנאי. אבל בעיריית רמלה, ובפרט זה העומד בראשה, אם אינך איתו – אז אינך שם!
    על כן רותם, בין כלים לכביסות, המשיכי לעמוד על שלך ואל תוותרי.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן