ממחר: מפסיקים לשלם במזומן בתחבורה הציבורית, הרפורמה יוצאת לדרך ▪︎ כל הפרטים

ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית אמר לקראת הרפורמה בתחבורה הציבורית שתתחיל מחר (שני) כי "הפסקת תשלום המזומן אצל נהגי האוטובוסים הינו הישג לארגון הנהגים ומהווה סגירת מעגל במאבק לצמצום היסחי הדעת של נהגי האוטובוסים. לפני כשנתיים הוגשה עתירה ע"י ארגון הנהגים וההסתדרות הלאומית אשר דרשה את צמצום ועצירת התשלום לנהגים באוטובוסים. אנו נמשיך לפעול למען הנהגים והנוסעים, קידום המקצוע תוך שמירה על בטיחות הנהגים והנוסעים".

▪︎▪︎▪︎

"דרך שווה" יוצאת לדרך-מהפכת התחבורה הציבורית
יישומוני התשלום בתחבורה הציבורית מעודכנים בכרטיסים החדשים של "דרך שווה", ומחשבים אוטומטית בסוף החודש את הכרטיס המשתלם ביותר
נוסעי ונוסעות התחבורה הציבורית, יוכלו ליהנות מהכרטיסים החדשים של מהפכת "דרך שווה" ביישומוני התשלום בתחבורה הציבורית – "מוביט", "רב-פס", "פנגו" ו"סלו" (לשעבר סלופארק).
הכרטיסים המועדדים שימוש קבוע ותדיר בתחבורה הציבורית. בין היתר, מנוי "חופשי חודשי ארצי" משתלם במיוחד, המאפשר נסיעות ללא הגבלה בכל הארץ, ב-225 שקלים בלבד; ומנוי "חופשי אזור 1" המאפשר לנסוע עד 40 קילומטרים מחוץ למטרופולינים תל אביב, ירושלים וחיפה, ב-99 שקלים בלבד.

מי יהנה מהרפורמה?


אוכלוסיות הזכאיות: בני 75 ומעלה נוסעים חינם בתחבורה הציבורית, הורחבה הנחת הערך הצבור לאנשים עם מוגבלות וזכאי הביטוח הלאומי ל-50% (במקום 33% לפני הרפורמה). ההנחה המגולמת בהטענת ערך הצבור נשמרת ליתר אוכלוסיות הזכאים: סטודנטים, אזרחים ותיקים עד גיל 75, נוער עד גיל 18, כוחות הביטחון, אנשים עם עיוורון ומלוויהם. עם זאת, ממחר תתבטל הטבת בהטענת הערך הצבור על פרופיל רגיל. יתרת ערך צבור שהוטענה ב"רב-קו" נשמרת לשימוש. יודגש כי ניתן להמשיך ולהטעין "ערך צבור" ברב קו, אולם הטענה זו לא תזכה בהנחה.
כמו כן, ממחר תתאפשרנה בכל הארץ נסיעות מעבר במשך 90 דקות ברדיוס 15 ק"מ בעלות נסיעה מקומית (5.5 ₪), ולא רק בלב המטרופולינים כפי שהיה נהוג עד כה.

חדש! הרחבת הזכאות להנחה לבני נוער שאינם תושבי ישראל 
"דרך שווה" תעניק הנחה של 50% בתחבורה הציבורית גם לנוער שאינו תושב ישראל, ומחזיק באשרת שהייה (פרט לתיירים). על מנת ליהנות מהנחה זו, יש להנפיק רב קו או להירשם לאחת מאפליקציות התיקוף, בכפוף להצגת אישור לימודים במוסד לימודים מוכר בארץ.
היישומונים מחשבים מדי חודש את המינוי המשתלם ביותר עבור הנוסע/ת, על סמך דפוסי הנסיעה בפועל, ובוחרים אוטומטית את הכרטיס המשתלם ביותר. אין צורך לרכוש מראש חופשי יומי / חודשי.
כמו כן, היישומנים מעודכנים גם בהנחות "הערך הצבור" הנשמרות ואף מורחבות לציבור הזכאים במהפיכת דרך "שווה". למשל, בני ובנות 75 ומעלה – נוסעים חינם, 50% הנחה בכרטיסי מנוי לילדים ונוער, הגדלת הנחת הערך הצבור לזכאי הביטוח הלאומי מ-33% כיום ל-50%. כדי לקבל את ההנחות הייעודיות, יש לבצע רישום לפרופיל המזכה ביישומון.
כל תעריפי הרפורמה יהיו זמינים גם ברב קו, מה1 באוגוסט, באמצעותם יש לרכוש מראש את החוזה (בעוד שהיישומונים מחשבים את החוזה המשתלם בדיעבד).

כל המידע על אודות הרפורמה מפורסם באתר "דרך שווה" ובמוקד המידע של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית *8787

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן