מספר צעדים ינקטו נגד משליכי הקרטונים ברחובות,סגן ראש העיר, מרקוביץ': "אני קורא לבעלי העסקים להצטרף על שמירת חזות העיר"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בעיריית רחובות החליטו לשים סוף לתופעת הנחת הקרטונים על מדרכות העיר. והנחו את בעלי העסקים להניח את הקרטונים המקופלים רק במתקני מחזור שנועדו לכך, קנס בסך 730 ש"ח צפוי לעוברים על החוק. עו"ד יניב מרקוביץ', סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר: "אני קורא לבעלי עסקים שחיים ופועלים בעיר, הצטרפו אלינו לשמירה על חזות העיר ועל הסביבה- הקפידו על הניקיון והסדר והימנעו מקנסות מיותרים!".

החל מהחודש חל איסור מוחלט להוציא קרטונים מבית העסק למדרכה וחובה לזרוק את הקרטונים רק במתקנים המיועדים לכך. פינוי קרטונים ברחוב הראשי של העיר הוא אחד הנושאים החשובים והבעייתיים ביותר בתחום חזות העיר. על פי הנוהל החדש ולאחר שהעירייה סיימה לפזר עשרות קרטוניות ברחבי העיר, מעתה ואילך יש לקפל את הקרטונים ולפנות אותם  למתקן מחזור קרטונים בלבד. 

החל מ- 1.12 תחל עיריית רחובות במבצע אכיפה ממוקד לנושא הקרטונים, באמצעות המחלקה לפיקוח על איכות הסביבה, שבאגף התנועה, פיקוח שילוט ושיטור עירוני. כל בעלי העסקים בעיר נדרשים לקפל ולשטח את הקרטון, בטרם השלכתו למתקן מחזור הקרטון.

במסגרת נושא זה, העירייה תאכוף גם את האיסור להשליך אשפה רטובה,גרוטאות או פסולת מכל סוג אחר למתקן הקרטון. אי הקפדה על הנהלים הנ"ל תגרור קנסות בסך  730 ₪ לכל עבירה, ובטרם תחילת מבצע האכיפה בנושא זה-העירייה פונה לבעלי העסקים הבוקר במנשר מפורט ומסודר אשר מזכיר להם את הכללים ומזהיר מפני קנסות כאלה. על המנשר חתומים עמוס שגב, מנהל מחלקת הפיקוח על הסביבה, עירן גיאת מנהל הפיקוח העירוני וערן יחיא, מנהל אגף חזות העיר. 

עו"ד יניב מרקוביץ', סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר:"המצב ברחוב הרצל אינו משביע רצון מבחינת סדר וניקיון , וכעת אנחנו מתחילים לטפל בו בשיתוף פעולה בין אגף חזות העיר בראשות ערן יחיא לבין מנהל אגף הפיקוח והשיטור ליאור שוקרי. כחלק מהמהפכה שאנו מובילים בחזות העיר והשמירה על הסביבה, אנו מטפלים בנושא הנחת הקרטונים על המדרכות ולאחר מכן נתחיל לטפל גם בנושא שקיות הזבל על המדרכות.  השלכת הקרטונים במתקנים המיועדים לכך תתרום לניקיון העיר, שמירה על הסביבה ומחזור הקרטונים לשימוש חוזר".

 

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן