מתדלקים את הרכב ? זוהי בשורה עבורכם

שר האוצר חתם על צווים להפחתת המס על בנזין באוקטובר 2023

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ’, חתם על צווים המפחיתים את מס הבלו ומס הקניה המוטלים על בנזין. הצווים קובעים כי במהלך חודש אוקטובר 2023 יופחתו מס הקניה ומס הבלו המוטלים על בנזין, כך שתחול הפחתה של 99 אגורות במחירו של ליטר בנזין לצרכן, לעומת מחירו ללא הפחתות מס. בעקבות ההפחתה צפוי מחירו של ליטר בנזין לצרכן לחודש אוקטובר לעמוד על רמה של 6.94 שקלים לליטר, ללא שינוי לעומת חודש ספטמבר 2023.

מאז אפריל 2022, על רקע העלייה במחירי הדלק, חלות ברציפות הוראות שעה המפחיתות את מס הקניה ומס הבלו החלים על בנזין. הוראות השעה הנמצאות בתוקף כיום מביאות להפחתה של כ-100 אגורות מהמחיר של ליטר בנזין לצרכן לעומת המחיר ללא הפחתות מס.

הפחתה זו אמורה הייתה להצטמצם בסוף חודש ספטמבר, כך שתחול הפחתה של 13 אגורות בלבד במחירו של ליטר בנזין לצרכן לעומת המחיר ללא הפחתות מס.

על מנת למנוע את העלייה הצפויה במחיר הבנזין, מורים הצווים שנחתמו כעת כי במהלך חודש אוקטובר 2023 תחול הפחתה במס אשר תביא להפחתה של כ-99 אגורות לליטר במחיר לצרכן, אשר תוקפה יפוג בחצות הלילה שבין ה-31 באוקטובר ל-1 בנובמבר. בנוסף, לצורך מימון הפחתת המס לחודש אוקטובר 2023, מורים הצווים כי ההפחתה של 13 אגורות שהייתה אמורה לעמוד בתוקפה עד סוף השנה, תבוטל בחודשים נובמבר ודצמבר 2023.

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ’: “המאבק באינפלציה וביוקר המחיה היה ונשאר היעד המרכזי של הממשלה ושלי כשר האוצר ומניעת התייקרות מחוללי האינפלציה היא צעד נכון ומתבקש במאבק הזה. נמשיך לשרת את אזרחי ישראל כולם ולהצעיד את הכלכלה הישראלית באחריות ובמקצועיות.”

◼️ לקבוצת ווטסאפ חדשות 08-חדשות מהארץ >> לחצו כאן

צילום: ארכיון

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן