ועדת השרים לענייני פנים, שירותים, תכנון ושלטון מקומי, הכריזה על שישה מתחמי פינוי בינוי במסלולי התחדשות עירונית ובמסלול רשויות במספר ערים בהן רחובות, רמלה ולוד.
כל המתחמים אושרו פה אחד על ידי השרים והועברו לטיפולה של הוועדה המיוחדת למתחמים מועדפים לדיור.
חוק הותמ”ל מאפשר להכריז על מתחמי קרקע להם עדיפות לפיתוח מואץ, בהסכמת הרשויות המקומיות ומתוך כוונה להגדיל את היצע המגורים.
בין ששה מתחמי פינוי בינוי במסלול התחדשות עירונית, בדגש על מתחמים הסמוכים למערכות תחבורה ציבורית:
לוד- מרכז, המתחם הינו חלק ממספר מתחמים שהוכרזו בותמ”ל בעבר, וממוקם בסמיכות לקווי מתע”ן , קווי מטרו וישורת על ידי תחבורה ציבורית ענפה. בשטח כיום קיימות 1,430 יח”ד והוא צפוי להתחדש ולכלול כ- 5000 יח”ד בתמהיל גבהים מגוון.
רחובות- מתחם דניה, נמצא באזור הדרום מזרחי של העיר בקרבה למרכז העיר. שטח המתחם כ- 75 דונם ומיועד ל כ- 1,422 יח”ד בהתחדשות עירונית. התכנון יכלול בנייה מרקמית ומוסדות ציבור.
כזכור, כבר בשנת 2022, אושרה ההחלטה להכריז על שכונת דניה כמתחם להתחדשות עירונית. התוכנית המוצעת בשכונת דניה ממשיכה את חזונו של ראש העיר, רחמים מלול, להתחדשות העיר ומבקשת להוסיף את מתחם דניה לתהליכי התחדשות עירונית בדומה למתחמים דומים שהוכרזו בעיר בעבר והחלו בתהליך.
כבר אז אמר ראש העיר רחובות, רחמים מלול: “ההתחדשות העירונית ברחובות היא חזון שהופך למציאות, ומטרתנו היא לשפר את איכות החיים בכל השכונות הוותיקות בעיר. רחובות תמשיך להוביל ברמה הארצית בהתחדשות העירונית, ולהיות העיר הבולטת בתחום עם שלל התוכניות בשכונות שונות. שכונת דניה היא מהוותיקות בשכונות רחובות במרכז העיר, ואנו רואים את כחובה להתחיל בתהליך שיאפשר את התחדשותה”.
בפרסום הידיעה ההיא בחדשות 08 הוסיף גיא צור חבר מועצת העיר רחובות ומחזיק תיק ההתחדשות העירונית ופרויקטים: “עבורי מדובר בסגירת מעגל מרגשת כמי שנולד בשכונה וחווה בה זיכרונות ילדות יפים ומתוקים, ואני שמח ומודה גם לראש העיר ולצוותים המקצועיים שיחד איתנו מגשימים חלומות. אני מודה לחברי למועצת העיר על אישור התוכניות השונות בתחום ההתחדשות העירונית מתוך ההבנה בחשיבות הגדולה של חידוש פני השכונות הוותיקות. אני מבטיח להמשיך לפעול במסירות ובשיתוף פעולה בשביל למצות את תהליכי ההתחדשות במקומות המתאימים לכך, בכל רחבי העיר”.
רמלה- מתחם מסדה, ממוקם בקרבת כביש 40 בדרום העיר, יקודם במסלול פינוי בינוי בשטח של כ-91 דונם בו יבנו ל כ-1357 יח”ד בהתחדשות עירונית.
שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף: “קידומם של עשרות אלפי יחידות דיור במתחמים מועדפים לדיור היא בשורה חשובה עבור אזרחי ישראל, שתסייע משמעותית בהגדלת ההיצע באזורי הביקוש ובפריפריה. במדד המחירים לצרכן שפורסם בשבוע שעבר התבשרנו על עוד ירידה מבורכת במחירי הדירות, הגדלת ההיצע בשוק הדיור היא המרכיב העיקרי בדרך לפתרון מצוקת הדיור שתביא לירידת מחירים משמעותית לטובת כלל אזרחי ישראל”.
שר הפנים משה ארבל: “ההכרזה על עשרות אלפי יחידות דיור באזורי ביקוש במרכז הארץ ובערי הפריפריה מאפשרת לנו להגדיל את היצע הדירות עבור האזרחים ולעשות עוד צעד חשוב במאבק במשבר הדיור. אנו מחויבים לקדם במוסדות התכנון תנופת בנייה גדולה שתעניק פתרון לזוגות צעירים, למשפחות רבות ולמשפרי דיור בכל רחבי הארץ. אנו נחושים להביא לירידה במחירי הדיור וככל שנתכנן ונבנה יותר כך נתקדם לעבר היעדים שהצבנו”.
◼️ לקבוצת ווטסאפ חדשות 08-נדל”ן, כלכלה ועסקים >> לחצו כאן
◼️ לקבוצת החדשות ברחובות לחצו כאן
◼️ לקבוצת החדשות בלוד לחצו כאן
◼️ לקבוצת החדשות ברמלה לחצו כאן