ניצב אבי ביטון: “תרחיש הבלהות שהתרחש הלילה מהווה נורת אזהרה לכולנו”

להלן מסמך התנאים לקיום המחאה בנתב”ג מחר, כפי שקבע מפקד מחוז מרכז – ניצב אבי ביטון, מכח סמכות עפ”י סעיפים 3-5 לפקודת המשטר

מפקד מחוז מרכז – ניצב אבי ביטון התייחס לנחיתת החירום שביצע מטוס הלילה בנמל התעופה בן גוריון ואמר: “תרחיש הבלהות הלילה של מטוס עם מאות נוסעים שנדרש לבצע נחיתת חירום בנתב”ג, מהווה נורת אזהרה לכולנו ומחייב אותנו לשמירה על צירי התנועה הבטחוניים בנתב”ג. קורא למארגני המחאות: גלו אחריות שלא יקרה אסון שנתחרט עליו”

ממ”ז מרכז התייחס למחאה הצפויה מחר בנתב”ג בישיבת סגל הפיקוד, ושם דגש על המענה המבצעי של כלל גופי החירום וההצלה לתרחיש שהתממש הלילה, בו מטוס ובו 339 נפשות נדרש לבצע נחיתת חירום בנתב”ג.

בדברים הדגיש ניתב ביטון כי צירי התנועה בגזרת מרחב נתב״ג מוגדרים צירי חירום ויש להשאירם פנויים לכוחות ההצלה בכל עת.

בתום הדיון, ציין הממ”ז כי משטרת ישראל רואה בזכות המחאה אבן יסוד במדינה דמוקרטית ולכן אנו מאפשרים לכל אזרח לממש את זכותו הבסיסית להפגין. עם זאת, הדגיש כי יש משמעות מיוחדת לצירי נתב”ג, כאשר ניסיון לחסום צירים אלה עלול לעכב הגעתם של כוחות הצלה בחירום ובכך לסכן עשרות אלפי נוספים בטיסות הממריאות ונוחתות בשדה מדי יום.

כאמור, המשטרה תאפשר למשתתפי המחאה להפגין בגזרת המרחב, אולם לא תאפשר חסימת צירים וכל ניסיון לשבש את התנועה בגזרת המרחב ובצירים העוקפים ייאכף באפס סבלנות מתוך אחריות לבטחון הציבור.

במשטרה מבקשים מציבור הנוסעים להקדים הגעה לשדה וממנו באמצעות רכבות.

בתוך כך, מפקד מחוז מרכז – ניצב אבי ביטון ומנכ”ל רש”ת, סיימו כעת פגישת עבודה בנושא ההיערכות למחאה הצפויה מחר 3.7.23.

במסגרת הדיון נקבע כי ההישג המקצועי מתמקד בשלושה פרמטרים:
1) צירי התנועה יישמרו פתוחים בהיותם ציר בטחוני בחירום.
2) ציבור הנוסעים יגיע בזמן ובבטחה לטיסות.
3) לוח הטיסות לא ייפגע, על השלכותיו הבינלאומיות.

כאמור, במסגרת הדיון נקבע מתחם התקהלות מוסדר ומאובטח לבאי המחאה, כאשר לא תתאפשר מחאה או התקהלות בשטח אחר מעבר למיקום זה.

עוד עלה בדיון, כי אמש נוכחנו לאירוע חריג בעוצמתו של מטוס שנאלץ לבצע נחיתת חירום בשדה, אירוע המעלה ומחדד את הצורך בשמירת הזמינות של שערי נתב”ג הראשיים ונתיבי התנועה עפי פקודה מבצעית המתרגלת מדי שנה את המוכנות והמענה לתרחיש חירום המדמה התרסקות מטוס, מענה משולב כאמור שמוסדר בפקודה , בדגש על ציר תנועה סטרילי לניידות משטרה, כבאיות ורכבי רפואה מהשערים הראשיים אל תוך השטח האווירי . כך שכל טענה על קיומו של שער “אחורי” לחירום – אינו רלוונטי.

להלן מסמך התנאים לקיום המחאה בנתב”ג מחר, כפי שקבע מפקד מחוז מרכז – ניצב אבי ביטון, מכח סמכות עפ”י סעיפים 3-5 לפקודת המשטרה.

צילום: דוברות המשטרה

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן