נפתחה תערוכת הציורים "PERSONA" של חנה עגור בספרייה העירונית בגדרה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on print

ביום חמישי האחרון נפתחה תערוכת הציורים המרשימה של הציירת חנה עגור – PERSONA, בספרייה המקומית ע"ש 'פרנקל', ברחוב וייצמן 13 בגדרה. נעילת התערוכה: 7.3.2019. אוצר : דוד נאמן.

PERSONA של חנה עגור היא תערוכת ציורים שעוסקת בהתנהגות הפרט מול החברה והיחידים המקיפים אותו. הציירת, שציוריה הוצגו בהולנד ובמקומות שונים באירופה מציגה את סגנונה המיוחד לרבות התעסקותה בהתנהגות הפרט מול החברה והיחידים המקיפים אותו. בחיישניה המחודדים, מגלה האמנית את "אסטרטגיות" ההישרדות של האדם מול "האחר".

תעוד נזקי נזילות מהשכן מעלי עפר דורון

שם התערוכה לקוח מהמונח PERSONA במשמש לתיאור מעמד חברתי או לתיאור מאפייני דמות ששחקן מגלם, קרי: לכל אחד מאיתנו יש את ה"פרסונה" שלו. בעבודות המוצגות בתערוכה האמנית מתארת את הרצון של האדם לכסות את עצמו ב"פרסונה", מתוך הנחה שהמסיכה הזו – "הפרסונה", תועיל ותגן עליו. יש לה, לציירת עגור ידע טכני, פרי ניסיון רב ובקיאות מעמיקה בתולדות האומנות אליהם מתווסף דמיון יצירתי, מעוף ומקוריות – כולם יחד יוצרים סגנון הייחודי רק לה.

עגור, ילידת הארץ, בוגרת החוג לתאטרון באוניברסיטת תל אביב, עבדה במספר תאטראות בארץ. משנת 1978 מציגה ברחבי אירופה ובפרט בהולנד ואף ניהלה גלריה משלה במרכז אמסטרדם. אל תפספסו ובואו להתרשם.

נמשיך לעדכן. תושבים נוספים המעוניינים לדווח על מפגעים או סיפורים מיוחדים מוזמנים לפנות אלינו בכתובת המייל: [email protected]

כותב המאמר:

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן