חם בחדשות:

סטודנט? פר"ח פותח בימים אלו את ההרשמה למלגה בעיר רחובות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בימים אלו נפתחה שנת הלימודים האקדמאית וההרשמה למלגת פר"ח בעיר רחובות פתוחה לרישום הסטודנטים. מלגת פר"ח בה משתתפים מעל ל- 23,000 מכלל הסטודנטים ברחבי המדינה נחשבת הפופלארית ביותר ויכולה להפוך את החיים בקמפוס להרבה יותר קלים ונעימים. 

בעיר רחובות פר"ח מפע יל כ- 270 סטודנטים בפרויקטים מגוונים בחונכויות אישיות וקבוצתיות אשר חלקם מקבלים מלגה מורחבת בשיתוף פעולה בין פר"ח, עיריית רחובות ומפעל הפיס. הפרויקטים של פר"ח בעיר רחובות כוללים בתי ספר יסודי, על יסודי, חינוך מיוחד, סטודנט לסטודנט, מרכזי למידה, מרכז תקשורת, מרכזי העשרה ועוד. ההרשמה לסטודנטים מתבצעת באתר פר"ח באופן נוח וקל לשימוש.

אלון גלרון, מנכ"ל פר"ח מציין כי "פר"ח הוא תכנית לאומית להשפעה חברתית שבאמצעותה מממש המל“ג את חזונו ומעודד את הסטודנטים למעורבות חברתית. ארגון גדול ומנוסה, בפריסה רחבה שזכה בפרסים על תרומתו לחברה הישראלית לאורך שנים. המודל של פר"ח מוכיח את עצמו שנה אחר שנה, משוכפל במדינות שונות בעולם, ונחשב למחלק המלגות הגדול ביותר בישראל מבחינת תקציב והיקף פעילות. אבל ההשפעה האמתית של פר"ח היא זו שמתרחשת על בסיס יומיומי ומרגישים אותה בבטן, בפנים. זה אותו ילד שמבין שהוא מסוגל או הסטודנט שזכה לשמוע סוד שאף אחד לא שמע".

 בימים אלו נפתחה ההרשמה למלגה הכי פופלארית בארץ. מלגת פר"ח, בין המוכרות בארץ, מפעילה סטודנטים רבים בפעילות של חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית. זוהי אחת המלגות הפופולאריות אשר מאז הווסדה השתתפו בה מעל ל- 745,000 סטודנטים. סטודנטים רבים מעידים שמלגות מהוות חלק אינטגרלי ואף מהותי מהכנסותיהם במהלך לימודיהם וגם מאפשרות להם לעשות משהו טוב בדרך.

"פר"ח מייצר מפגשים עם משמעות. בעולם מלא רעשי רקע וסרק, החונכות בפר"ח מאפשרת לחונכים לזהות את המשמעות האישית והחברתית הטמונה בפעילותם.  חוויה בעלת עוצמה רבה בחייו של הפרט, כשלא פעם יש לה השפעה מכרעת על עיצוב אישיותו והתנהגות". מציין גלרון ומוסיף,

"מהמפגשים של פר"ח כולם יוצאים נשכרים, הסטודנטים, הילדים והחברה הישראלית כולה. אנו נרגשים לקראת פתיחת שנת הפעילות ומצפים לגידול נוסף במספר הנרשמים לפר"ח".

זו השנה השלישית בה מתקיימת הדרכה קבוצתית לחונכים המשלבת למידה ומעורבות חברתית גבוהה וקושרת בין החוויה האישית לעשייה החברתית. השנה מספר הסטודנטים שייקחו חלק בהדרכה הקבוצתית גדל באופן משמעותי מ- 2,000 סטודנטים בשנה הראשונה ו- 8,000 סטודנטים ל- 15,000 בשנה הנוכחית. סטודנטים שלקחו חלק בהדרכה בשנים הקודמות העידו שעברו חוויה משמעותית ומעצימה אשר אתגרה אותם להתמודד עם שאלות הקשורות לזהות האישית שלהם ולבעיות רחבות היקף בנושא החונכות והחברה.

פר"ח הוא תכנית לאומית להשפעה חברתית המערבת אלפי סטודנטים ומציע הזדמנות לחנוך ילד/ה ולקבל מלגת לימודים בתמורה לשעות החונכות. החונכות מאפשרת מצד אחד הענקת תשומת לב אישית לילד ודגם חיובי לחיקוי ובכך מסייע לילד לממש את הפוטנציאל הגלום בו, לפתח הערכה עצמית חיובית ולשגשג ומהצד שני מאפשרת לסטודנטים לחוות תחושה של סיפוק ועשייה מעצם תרומתם לחברה. בפר"ח פרויקטים רבים ומגוונים, החל מהחונכות האישית הקלאסית וכלה בפרויקטים קבוצתיים שונים בתחומים מגוונים. החונכות מתחילה במהלך החודשים אוקטובר/ נובמבר ומסתיימת בסוף חודש יוני עם סיום שנת הלימודים.

פר"ח התחיל מפרויקט קטן שמנה 12 סטודנטים בשנת 1974 והפך למפעל גדול וייחודי אשר מדי שנה משתתפים בו כ- 23,000 מכלל הסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל. 
חונכי וחניכי פר"ח מגיעים מכל זרמי החברה הישראלית, יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, מקרית שמונה ועד אילת. בבסיס המודל של פר"ח עומד הקשר האישי, שמעצים את שני הצדדים ומטפח לכידות וסובלנות בחברה הישראלית. הסטודנטים מקבלים בתמורה לפעילותם, מלגת לימודים. 

עד היום, פר"ח נגע ישירות בחייהם של כ- 2 מיליון ישראלים, חונכים וחניכים, וזכה בהכרה ציבורית במעמדו הלאומי, כאשר הוענק לו פרס ישראל במאי 2008. ארגון פר"ח הוא גוף ציבורי במימון ממשלתי. תכנית לאומית באמצעותה ממש המל"ג את חזונו ומעודד את הסטודנטים למעורבות חברתית. 

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן