פרויקט מיוחד של עיריית רחובות: השירים שהנופלים הכי אהבו

העיר רחובות זוכרת את נופלות ונופלי מלחמת חרבות ברזל ואת השירים שאהבו לשמוע, לשיר ולנגן. השירים שהיו שלהם | הפלייליסט זמין להאזנה בספוטיפיי – הקישור בכתבה

השירים שאהבו, האנשים שהיו: 

עיריית רחובות מזמינה אתכם להכיר את השירים שהנופלים הכי אהבו

טל אהב את צביקה פיק. דוד אהב לנגן את tears in heaven של אריק קלפטון, אפיק אהב את השירים הישנים של אייל גולן, שי אהבה לשיר ורגע לפני שירין נכנס לעזה הוא שר את “נתראה בגלגול הבא” של רביד פלוטניק.

העיר רחובות זוכרת את נופלות ונופלי מלחמת חרבות ברזל ואת השירים שאהבו לשמוע, לשיר ולנגן. השירים שהיו שלהם.

לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה עיריית רחובות מפרסמת היום, שני (13.5) פרויקט מיוחד: פלייליסט (רשימה השמעה) עם השירים שהנופלים הכי אהבו

הפלייליסט זמין להאזנה בספוטיפיי בלחיצה על הקישור.  

סמל שי אשרם ז”ל, שירתה בחיל האיסוף הקרבי, נהרגה בשבת ה-7/10/23, בת 19 בנופלה. אביה דרור ואחותה שחר סיפרו ששי ז”ל אהבה מאוד לשיר והיה לה קול מיוחד. שי אהבה מוסיקה ובני משפחתה סיפרו שהשירים שהיא הכי אהבה לשמוע ומאפיינים את מי שהייתה הם: אהבה – אושר כהן, אחרי הנצח – פאר טסי והשיר לוחמת של אייל גולן.

רס”ר (מיל’) טל פיליבה ז”ל

רס”ר (מיל’) טל פיליבה ז”ל– לוחם ביחידה יהל”ם של חיל ההנדסה הקרבית, נפל בדרום רצועת עזה בחודש דצמבר האחרון, בן 23 בנופלו. אימו דורית ובת דודתו יובל סיפרו שטל היה מלא בשמחת חיים והחיוך שלו האיר כל חדר אליו נכנס. טל אהב מאוד את השירים של צביקה פיק ובמיוחד את השיר מרי לו. “טל אהב את שירי ארץ ישראל הישנה וגם את שירי יום הזיכרון” כך סיפרה בת דודתו יובל.

עוד שירים שטל אהב: הפיל הכחול- יסמין, כלום לא עצוב- אביתר בנאי, הכי יפה בעולם- מאור כהן, שער הרחמים- מאיר בנאי, חגיגה- שרית חדד, סהרה- טונה, אליאב זהר- מיכל, את כל השירים של להקת יציאת חירום, אצלנו בגן ואוהב אותך לאה. טל הספיק לשמוע וגם לאהוב את השיר חרבו דרבו של נס וסטילה שיצא לרדיו לאחר תחילת המלחמה.

רס”ב זיו דדו ז”ל, שירת כמנהל עבודה לוגיסטי בגדוד 51 של חטיבת גולני, נפל בשבת ה-7/10/23. אלמנתו של זיו, סתיו סיפרה על השירים שאהב וסימלו תקופות בחייו: כשזיו ואני רק הכרנו הוא שמע את “המגפיים של ברוך” של להקת כוורת, את השיר “מישהו איתי כאן” של בניה ברבי שמענו יחד בכל התקופה שבה עברנו טיפולי פוריות, ואת השיר Africa של להקת Toto הוא אהב לשמוע בתקופה האחרונה לפני שנרצח.

ליאור אטיאס חדד ז”ל הגיעה כמתנדבת של עמותת עלם (עמותה לנוער במצבי סיכון) לפסטיבל המוסיקה נובה כדי להגיש עזרה למבלות ולמבלים במסיבה בעת הצורך. ליאור נרצחה במסיבה והותירה אחריה את בעלה גיא וביתם בת ה-7. גיא בעלה של ליאור סיפר שהשירים שליאור אהבה במיוחד היו ואת של מוש בן ארי, מסיבה של יסמין מועלם ואהבה היא שיר לשניים של אילנית.

סמל אפיק טרי ז”ל

סמל אפיק טרי ז”ל לוחם בגדוד 450 של חטיבת ביסל”ח ושירת כלוחם בגדוד נחשון של חטיבת כפיר. אפיק נפל בקרב בדרום רצועת עזה בחודש מרץ האחרון, בן 19 בנופלו. קורין בת הזוג של אפיק סיפרה שהשירים שאפיק אהב במיוחד היו גן עד של משוגעים של ששון שאולוב, ושירים ישנים של אייל גולן כמו צליל מיתר וצאי אל החלון.

סמ”ר בנימין בלאי ז”ל שירת כנהג בחטיבה הדרומית של אוגדת עזה ונהרג ב-7/10/23, בן 20 בנופלו. מזל אחותו סיפרה שאחיה אהב את השיר “גדל לי קצת זקן” של עדן חסון וגם את love yourz של הראפר J. cole.

עידו אדרי ז”ל שירת בצה”ל כלוחם בגדוד 13 של חטיבת גולני ובתום שירותו הצבאי התגייס לשירות הביטחון הכללי. עידו נפל ב-7/10/23 בעת פשיטת מחבלים על מתחם המסיבה ברעים, בזמן שהוא מסייע בטיפול בפצועים ומעניק עזרה לכוחות הביטחון בשטח. רעות אימו של עידו מספרת שהוא מאוד אהב את הזמרת יסמין מועלם, והכיר את כל השירים שלה. עידו אהב את השיר “יום חדש” של רביד פלוטניק וגם הרבה מוסיקת טכנו.

סמ”ר מיכאל בן חמו ז”ל שירת כמפקד כיתה בגדוד 51 של חטיבת גולני. מיכאל נפל ב-7/10/23 והיה בן 21 בנופלו. מאיר בן חמו, אביו של מיכאל, סיפר כי מיכאל אהב את השירים פסק זמן של אריק אינשטיין ואת כל השירים של אביתר בנאי. חבריו של מיכאל כתבו והקליטו שירים לזכרו – חור בלב בצורה של מלאך ועיגולים של הלילה.

סרן איתי כהן ז”ל

סרן איתי כהן ז”ל שירת כמפקד צוות ביהל”ם ונפל ב-7/10/23. איתי היה בן 22 בנופלו. אורטל אימו סיפרה שאיתי אהב את השיר מדליקה אצלי הכל של עדן חסון וגם את השיר נהדר של יסמין מועלם.

סמ”ר איתמר בן יהודה ז”ל חובש קרבי וסמל מחלקת מרגמות בגדוד 13 של חטיבת גולני נפל ב-7/10/23, בן 21 בנופלו. יורם אביו של איתמר סיפר על השירים שאהב- Ed Sheeran- I see Fire, Money Man- 24, Pop Smoke- Element

סרן ירין גהלי ז”ל שירת כמפקד צוות בסיירת גבעתי ונפל בקרב בדרום רצועת עזה בחודש דצמבר האחרון. בן 22 בנופלו. שירה, אימו של ירין, שיתפה כי רגע לפני שהצטרף לכניסה הקרקעית לרצועה עזה הוא הספיק לשיר את השיר שמאוד אהב “נתראה בגלגול הבא” של רביד פלוטניק.

רס”ר (מיל’) ניתאי מייזלס ז”ל

רס”ר (מיל’) ניתאי מייזלס ז”ל שירת כלוחם שיריון בחטיבת המחץ ונפל בקרב בצפון רצועת עזה בחודש דצמבר האחרון, בן 30 בנופלו. איילה אימו של ניתאי שיתפה את השירים האהובים עליו- החיטה צומחת שוב של אביתר בנאי, געגועים לדמיון של עמית בניון ומעיר נעלמים של פורטיס.

רס”ן דוד שקורי ז”ל שירת כסגן מפקד גדוד 601, בעוצבת עקבות הברזל בחיל ההנדסה הקרבית. דוד נפל בקרב בצפון רצועת עזה בחודש פברואר האחרון, בן 30 בנופלו. דפנה אשתו של דוד סיפרה על השירים שאהב:
tears in heaven של אריק קלפטון, את השיר הזה דוד אהב במיוחד ולכן גם לימד את עצמו לנגן את השיר. דוד ניגן את השיר בכל הזדמנות.
“אחרי הנצח” של פאר טסי- יומיים לפני תחילת המלחמה דפנה ודוד היו בהופעה של פאר טסי בפסטיבל התמר, וזה היה אחד השירים שהושמעו, שיר ששניהם תמיד אהבו. לאחר נופלו, שדרנית גלגל”צ, הדר מרקס, הקדישה לדוד את השיר.

“לאהוב אותך כל יום” של עדן חסון- שיר שדוד אהב לשמוע בתחילת המלחמה. באחת מהשיחות המשותפות של דפנה ודוד הוא סיפר לה שהוא מאוד אוהב לשמוע את השיר הזה ומאז השיר מלווה גם את דפנה.

הדר פרינץ ז”ל הגיעה לפסטיבל נובה כדי לרקוד, לשיר וליהנות. הדר נרצחה בטבח הנורא ב-7/10/23. דנה אימה של הדר שיתפה אותנו בשירים שאהבה: סהרה של טונה, 12 בלילה של איתי לוי ורוקד עם הכאב של פאר טסי.

אורן אלפסי ז”ל תושב העיר רחובות נרצח בשבת ה-7/10/23 כשהיה בקיבוץ נירים בעוטף עזה. קובי, אביו של אורן, ונועם אחותו, סיפרו על השירים שאהב לשמוע: Post Malone- Sunflower, השירים של אד שירן- thinking out loud, perfect
וגם James Arthur- Say you won’t let go.

 

◼️ לקבוצת חדשות רחובות והסביבה בווטסאפ לחצו כאן

◼️ פורום חדשות אונליין מהערים: חולון, בת ים, ראשון לציון, אזור, באר יעקב, רחובות, נס ציונה, תל אביב ועוד… לחצו כאן

◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – חדשות מהארץ/מהעולם/משפט/עורכי דין/פלילי לחצו כאן

■ לקבוצת חדשות בווטסאפ – מלחמה בישראל חרבות ברזל לחצו כאן

◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן

צילום: תמונה ראשית - רס"ר טל פיליבה ז"ל מתוך עמוד האינסטגרם שנפתח לזכרו

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן