קריאה חריגה לתושבי אחוזת הנשיא ברחובות

המרכז המסחרי החדש בשכונת אחוזת הנשיא ייפתח ביום חמישי הקרוב, 30.5.24, במעמד ראש העיר מתן דיל – ובשל כך נעשית קריאה חריגה במיוחד אל תושבי השכונה להגיע ולשוחח עם דיל בנושא פתיחת העסקים בשבת.

המרכז המסחרי החדש בשכונת אחוזת הנשיא ייפתח ביום חמישי הקרוב, 30.5.24, במעמד ראש העיר מתן דיל – ובשל כך נעשית קריאה חריגה במיוחד אל תושבי השכונה להגיע ולשוחח עם דיל בנושא פתיחת העסקים בשבת.

לשון ההודעה לתושבים:

בואו לתמוך בעסקים מקומיים ולדבר עם ראש העיר בכבוד, על החופש שלנו לקיים את השבת ע”פ אמונתנו

כידוע לכם מאז נפתח המקדולנד’ס, במרכז המסחרי, הוא “זוכה” לקבלת דוחות מדי שבת בשבתו, בשל פתיחתו מעבר לשעה 15:00 המותרת עפ חוק העזר.

עד כה לא סייעו מחאותנו, ואף לא שיחה שערך ראש העיר עם מספר תושבים וחברות קואליציה, ראש העיר מתעקש להמשיך לקנוס את העסק על פתיחה בשבת מעבר לשעה 15:00

שום עסק לא יוכל להמשיך להתקיים לאורך זמן עם קנסות חודשיים בגובה 3000 ש”ח, בוודאי לא עסקים קטנים. ידוע לנו על עסק אחד במרכז שהפך להיות כשר כי ידע שלא יוכל לעמוד בדוחות.

חוק העזר העירוני משנת 95′ מאפשר פתיחת מסעדות בשבת עד השעה 15:00 בלבד. דבר שהופך את פתיחת העסק לבלתי כלכלית, על כן כבר עם כתיבת החוק, הוסכם על סטטוס קוו בצפון העיר רחובות מקו תחנת המשטרה צפונה, על פיו מסעדות ובתי עינוג יוכלו לפתוח מעבר לשעה 15:00 בשבת.

לצערנו עם תחילת המחאה, יצא מטעם ראש העיר מכתב המגדיר את הסטטוס קוו מחדש ובאופן מצמצם, כך שלא יכלול את שכונת אחוזת הנשיא.

בבדיקה של עו”ד עולה על פניו כי פסקי דין מצביעים על כך שראש העיר אינו חייב לאכוף את חוק העזר באיזורים שהוא רואה לנכון בהתאם לאוכלוסיה וכל עוד החלטתו אינה מונעת משיקולים זרים.

על פניו מדובר בהפרה של הסטטוס קוו על פיו מתנהלת העיר רחובות ב 30 שנים האחרונות, וחוסר רצון להפעיל שיקול דעת שניתן לראש העיר.

אנו קוראים לכן/ם – תושבות ותושבים מכל העיר – להגיע לטכס בשעה 17:30, כדי לתמוך בעסקים המקומיים במרכז החדש ולדרוש שעסקים בצפון העיר ימשיכו לפעול במשך כל השבת, בדיוק כפי שקורה בעשורים האחרונים.

אנו מאמינים ש”חיה ותן לחיות” זו הדרך בה העיר רחובות צריכה להמשיך להתנהל, בחינת זה נהנה וזה אינו חסר, אין זה מאיים על מעמדה של השבת שכולנו ללא יוצא מהכלל אוהבים.

אל תישארו אדישים/ות, מחכים לכם/ן!!! הכינו שלטים ובואו בהמוניכם.

 

◼️ לקבוצת חדשות  רחובות והסביבה בווטסאפ לחצו כאן

◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – חדשות מהארץ/מהעולם/משפט/עורכי דין/פלילי לחצו כאן

■ לקבוצת חדשות בווטסאפ – מלחמה בישראל חרבות ברזל לחצו כאן

צילום: פרטי

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן