שאול צגהון: “ביקשנו משר החוץ את מעורבותו בנושא אירוע הגזענות בבית הספר המר בנתיבות”

מזכ”ל פורום חברי מועצה יוצאי אתיופיה הוסיף: “הייתה פגישה מקצועית ומשמעותית. ניכר כי השר החוץ אלי כהן היה קשוב”

הנהלת פורום תמרצ’ קיימנו פגישה בירושלים עם שר החוץ אלי כהן,

לדברי שאול צגהון, מזכ”ל פורום חברי מועצה יוצאי אתיופיה (וחבר מועצת העיר רחובות): “הייתה פגישה מקצועית ומשמעותית. ניכר כי השר החוץ אלי כהן היה קשוב, ביקשנו מהשר לשים בסדר עדיפות גבוה את נושא יצוג הולם והגיוון במשרד החוץ, ביקשנו מהשר את מעורבותו בנושא אירוע הגזענות בית הספר המר בנתיבות – ״טיול שנתי שחורות״”.

“ביקשנו מהשר את מעורבותו בהחזרתו של דני אווקה, אזרח ישראלי שכלוא במשך שנים בכלא הטורקי”, המשיך צגהון, וכן “גיוס צוערים ישראלים יוצאי אתיופיה, גיוס ישראלים יוצאי אתיופיה למוקדים חשובים במשרד כגון הייעוץ המשפטי ועוד. נמשיך יחד ובכל הכוח לפעול למען הציבור ונעדכן בכל התפחות שתהיה”.

פרשת טיול שנתי שחורות >> לחצו כאן

אירוע חריג, מביך ובלתי ראוי, גזעני ומביש – מורות מנתיבות שליוו טיול של שנתי של אחד מהתיכונים המצטיינים בעיר נתפסו כשהן מתכתבות ביניהן ומרכלות על ה”שחורות”, תלמידות בית הספר ממוצא אתיופי בקבוצת ווטסאפ שזכתה לכינוי “טיול שנתי שחורות”.

מנהל בית הספר הודיע למשרד החינוך ולרשות המקומית על האירוע החריג והוציא הודעה בנושא להורים, לתלמידים ולמורים. “הבוקר היינו עדים לתדהמתנו ולצערנו, לאמירות אומללות ופוגעניות ביותר מצד מספר מורות כלפי תלמידות בנות הקהילה האתיופית שלומדות בבית הספר. הנהלת בית הספר רואה בחומרה רבה אמירות אלו. אין אצלנו מקום לאמירות גזעניות ולא נאפשר זאת בבית ספרנו. ברגע ששמענו, התחלנו לפעול ולברר ועירבנו מיד את כלל הגורמים הרלוונטיים ובהם גם העירייה ומשרד החינוך. אנו מתביישים שהגענו למצב זה, מתנצלים מעומק הלב בפניכם ומבטיחים כי יינקטו כל הצעדים הנדרשים בטיפול האירוע, לאחר בדיקות ובירור. אנו עומדים בקשר צמוד עם התלמידות ועם הוריהן על מנת לסייע ולתמוך”.

נציין כי בית הספר החליף את המורות המלוות והן התנצלו – מה שבוודאי לא סיפק את הנפגעות שפתחו קבוצת ווטסאפ אליה צירפו את המורות המדוברות ובה כתבו: “בוקר טוב לכל ‘המחנכות’ של בית הספר. פשוט עצוב לי כבת העדה לראות את הרמה שירדתן אליה היום. במקום שתהיו המורות שלנו, לשמש דוגמא ולהרגיש במקום הכי בטוח שלנו אתן הבוקר עשיתן ההפך מזה. לפתוח קבוצה בשם ‘טיול שנתי שחורות’ מבלי לדעת אפילו שיש מאחוריכן תלמידות, לדבר בלעג וזלזול על התלמידות שלכן? אני רואה את התמונות ופשוט לא מאמינה שזה בא מהמורות שלנו. אתן פשוט בושה, מתביישת שאתן המורות שלנו ואתן מלמדות את דור העתיד”.

צילום: יחצ

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן