שלטים המדווחים על מוצרים אלרגנים אסורים ניתלו בכניסה לגני הילדים ברחובות; הסיבה: מזעור סכנות מילדים הסובלים מאלרגיות למזון

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on print

יוזמה חשובה וסופר מתחשבת מתקיימת באמצעות המחלקה לגיל הרך באגף החינוך והנוער בעיריית רחובות ובמרכזה התקנת שלטים, בכניסה לכל גן בו לומד ילד עם אלרגיה מסכנת חיים.

השלטים בגני הילדים נועדו למזער את הסכנה לאותם ילדים אשר סובלים מאלרגיות למזון, ולמנוע מהם לצרוך בטעות אוכל אליו הם רגישים, כגון מוצרים המכילים שקדים, בוטנים, אגוזים חלב ועוד , ובכך להפוך את חייהם של אותם הילדים לבטוחים יותר.

"לסביבה החינוכית תפקיד משמעותי במניעת חשיפה של הילד הסובל מאלרגיה למוצרי המזון שאליו הוא אלרגי", מציינת אפרת צוקרמן, מנהלת אגף החינוך והנוער. "לכן אנו עושים כל מאמץ כדי להפוך את הסביבה החינוכית למתאימה עבור הילדים האלרגיים ובמקביל עושים הסברה לילדי הגן בנושא".

מזל דהן, מנהלת המחלקה לגיל הרך: "בשנתיים האחרונות נהנים ילדי גני הילדים מהדרכה והובלה של תזונאית מוסמכת, אשר דואגת לתפריט מאוזן ובריא לכל גן בכלל , ולגנים בהם לומדים ילדים אלה בפרט. הצוותים החינוכיים שומרים על גנים סטריליים מהאלרגן המסכן חיים  על פי הוראת חוזר מנכ"ל, והשלטים בשער הגן יסייעו ביישום הוראה זו".

נמשיך לעדכן. תושבים נוספים המעוניינים לדווח על מפגעים או סיפורים מיוחדים מוזמנים לפנות אלינו בכתובת המייל: [email protected]

כותב המאמר:

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן