שריפת ענק באתר מיחזור הפסולת של חברת טלאור כראדי בשדה תימן שבדרום: לצד צוותי כיבוי והצלה, כונני החירום של המשרד יחד עם המשטרה הירוקה במשרד מבצעים ניטור חלקיקים, בוחנים את תפקוד האתר, מעבירים הנחיות למניעת מפגעים ובוחנים את נסיבות האירוע
השריפה באתר מיחזור הפסולת של חברת טלאור כראדי בשדה תימן שבדרום (אשל הנשיא) מטופלת על ידי כבאות והצלה, מגיבי קו ראשון באירועים מסוג זה.
במהלך היום שהו במקום נמצאים נציגי המשרד להגנת הסביבה, המשטרה הירוקה במשרד, יחידת ינשו”ף למניעת שריפות בשטחים פתוחים המשותפת למשרד ולרשות הטבע והגנים והיחידה הסביבתית נגב מערבי.
האתר נמצא במועצה האזורית מרחבים, אך העשן מורגש, בהתאם לכיווני הרוח, ביישובים הסובבים – כולל ישובים במועצה האזורית בני שמעון, אופקים ובאר שבע.
נציגי המשרד מבצעים ניטור חלקיקים, בוחנים את תפקוד האתר ומנחים למניעת מפגעים, כולל שימוש בכלים הנדסיים כבדים ומשאיות לצורך הכיבוי. האתר קולט למיחזור פסולת בניין, פסולת יבשה וגזם. האש פרצה בערמת הפסולת הגושית שאינה ממוינת.
המשרד יבחן את נסיבות האירוע ויפעל בהתאם לסמכויותיו ככל שיידרש.
◼️ לקבוצת חדשות מועצות אזוריות בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות אופקים בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות באר שבע והסביבה בווטסאפ לחצו כאן