במסגרת הפעילות המשותפת של מחלקת איכות הסביבה בעירייה עם הקרן הקיימת לישראל, יצאו מאות תושבים למסיק זיתים בפארק קנדה.תלמידי חטיבת נווה יהונתן, תלמידי בית ספר סיני וקבוצת מבוגרים יצאו לפעילות הסביבתית במטעי הזיתים של קק”ל.
בפרויקט המשותף לקק”ל ולשומר החדש מועברים הזיתים לבית בד ומשם מחולק השמן למשפחות נזקקות בכל רחבי הארץ.לפני מסיק הזיתים התקיימה לתלמידים פעילות סביבתית על ידי מדריכות השומר החדש.למבוגרים התקיים סיור מודרך עם רכז החינוך הסביבתי באתרי מורשת באזור כמו קברות המכבים ובית הכנסת העתיק במודיעין.בית הכנסת “אום אל עומדן” הוא מתקופת בית המקדש השני ומהראשונים שנבנו בארץ וככל הנראה בו גם התפללו משפחת החשמונאים ממודיעין. Menu