תרגיל מוכנות לחירום ‘עוגן איתן’: עיריית אשדוד ערוכה לחירום 

רס”ן קרין הראל, מנהלת תחום חירום ופס”ח מחוז דרום: “המוכנות לחרום בעיריית אשדוד נמצאה במצב מוכנות גבוהה”.

לפני כשבועיים נערך באשדוד תרגיל לבחינת רמת המוכנות של עיריית אשדוד לתרחיש חירום ‘עוגן איתן’.

בתרגיל השתתפו בקרים ממשרדי ממשלה וגופי ביטחון, בהובלת פקע”ר ורח”ל. השבוע התקבל מכתב מסכם לתרגיל ובו הערכה כללית לפיה המוכנות לחרום בעיריית אשדוד נמצאה במצב מוכנות גבוהה. שאפו לכל העושים במלאכה!

 

רס”ן קרין הראל, מנהלת תחום חירום ופס”ח מחוז דרום, שגרה אתמול מכתב רשמי לעיריית אשדוד ובו היא מודיעה כי “המוכנות לחרום בעיריית אשדוד נמצאה במצב מוכנות גבוהה”.

כזכור, ביום ג’ (18/6) התקיים תרגיל ‘עוגן איתן’ שבא לבחון את רמת המוכנות לחירום בעיריית אשדוד. בתרגיל השתתפו כל ראש המכלולים, גופי ביטחון והצלה ונציגים במטה מל”ח, בראשות ראש העיר ד”ר יחיאל לסרי.

 

קודם לביצוע התרגיל התקיים תהליך פנימי מלא ורציף לקידום מוכנותה של הרשות. בתהליך שולבו נציגי מחוז דרום של משרד הפנים ונערכו פגישות וסיורים מקדימים, על מנת לוודא תיאום אופטימלי והערכות מלאה לתרגיל ולעמידה בבקרה שהובילו פקע”ר ורח”ל. מטרת הבקרה אגב, היתה להעריך את רמת המוכנות של עיריית אשדוד למלחמה, בדגש על הזירה הצפונית ולתרחישי הייחוס ‘עוגן איתן’, על כל משמעויותיו המיוחדות ובהם תרחיש ‘עיר בעלטה’.

 

בתרגיל שנמשך כ-7 שעות השתתפו כל נציגי מטה מל”ח וכל ראש תחום היה צריך להציג את המענים שלו לתרחיש הייחוס. המענים לאתגרי התרחיש כללו פתרונות ומענים בתחום החינוך, הנדסה ותשתיות, לוגיסטיקה ותפעול, משאבי אנוש ומתנדבים, טיפול באוכלוסייה ומידע לציבור, ארגוני חירום וגופי הסיוע, הפעלת מרכזי השליטה והדיווח הפועלים ממרכז ההפעלה והמוקד העירוני, מצב מיגון כללי, אתרי קליטה וטיפול באזרחים, מענים להפסקות חשמל ממושכות, פגיעה במערכת המים וטיפול באוכלוסיות מיוחדות… ועוד. יום קודם לתרגיל, התבצע תרגיל נוסף במקיף י”א לתרחיש קליטה של אוכלוסייה במתקני קליטה.

 

במכתב הסיכום מפרטת רס”ן הראל את עיקרי הממצאים ומציינת לשבח את פתרונות הקליטה והעמידה במוכנות לקיבולת מפונים בחירום, את רמת המוכנות לאירוח מהצפון כפי שמוגדר לעירייה בתכנית, את העובדה שהעירייה ביצעה הדרכות למורים במוסדות החינוך, את ההצטיידות והמיחשוב במתקני הקליטה ואת מצב מחסני החירום של הרשות בנושא ציוד לינה ואחסנתו, המנוהלים ברמה גבוהה ובתיאום מלא מול משרד הפנים. כמו כן, ניתן ציון גבוה לאיוש הסגל במתקני הקליטה ברמת ריתוק מלאה (100%) ולהיערכות הגבוהה בנושא גנרציה למתקני הקליטה בעיר.

 

על ניהול מערכות החירום באשדוד ועל התרגיל היו מופקדים אנשי אגף הביטחון העירוני ומחלקת החירום שזכו לשבחים מראש העיר ומנכ”ל העירייה.

ד”ר לסרי הביע שביעות רצון מהציון הגבוה ובמיוחד מהמחמאה על שיתוף הפעולה המוצלח והפורה מול הגופים הארציים, וציין שוב כי אשדוד מתנהלת בשגרת חיים מלאה למרות המלחמה, תוך שמירה על דריכות ומוכנות לכל התפתחות ושינוי במצב.

 

◼️ לקבוצת חדשות  אשדוד בווטסאפ לחצו כאן

◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – חדשות מהארץ לחצו כאן

■ לקבוצת חדשות בווטסאפ – מלחמה בישראל חרבות ברזל לחצו כאן

◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן

צילום: עיריית אשדוד

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן