הותר לפרסום | אלה החשודים (אב ובנו) בהעלמת הכנסות של 20 מיליונים!!!

הותר לפרסום: אב ובנו חשודים בהעלמת הכנסות של 20 מיליון ₪ מחברות שמירה

בית המשפט העליון התיר לפרסום את שמם של רוני ואביעד מזרחי, החשודים בהשמטת הכנסות של לפחות 20 מיליון ₪ מפעילותן של חברות השמירה והאבטחה “א. ל. אבטחה” ו”מ. א. ל. מ. אחזקות”, אשר בבעלות אביעד מזרחי. על פי החשד, על אף שהחברות רשומות על שם אביעד מזרחי, האב ובנו מנהלים אותן במשותף.

במסגרת פעילות משותפת של פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום ופקיד שומה ירושלים 2, עלה החשד כי קיימים הבדלים משמעותיים בין הכנסות החברות הללו לדיווחיהן למס הכנסה. בעקבות החשדות נפתחה חקירה גלויה, נערכו חיפושים ונתפסו, באמצעות צווי בית משפט, מסמכים בביתם של המשיבים ואצל מייצגם בפני רשויות המס.

ממצאי החקירה עד כה מעלים חשד כי האב ובנו נקטו במגוון פעולות לא לגיטימיות כדי להפחית את חבות המס שלהם. בין היתר, עולה החשד כי האב ובנו עשו שימוש בשתי מערכות שונות להנהלת חשבונות. במערכת אחת הוציאו חשבוניות על הסכום ששולם באמת והנפיקו אותן ללקוחות, ובמערכת שנייה הוציאו חשבוניות על סכומים מופחתים ועליהן דיווחו לרשויות המס. כמו כן, קיים חשד כי חלק מהחשבוניות שהונפקו ללקוחות לא דווחו לרשויות המס כלל.

לפני כשלושה שבועות הובאו השניים בפני בית משפט השלום בירושלים, אשר שחרר אותם בתנאים מגבילים ודחה את בקשתם להטיל צו איסור פרסום על שמם ועל פרטיהם המזהים עד להגשת כתב אישום. החשודים ערערו לבית המשפט המחוזי כנגד החלטת בית משפט השלום אך ערעורם נדחה בטענה כי המבקשים לא הוכיחו שצפוי להיגרם נזק לשמם הטוב ובקרב קהל לקוחותיהם החורג מהנזק הרגיל הנלווה לפרסום שמו של חשוד בפלילים. למעלה מכך, נקבע כי הנזק הנטען אינו גובר על העניין הציבורי בפרסום, בשים לב לעניין של לקוחות המבקשים בפרסום החשדות נגדם. כעת דחה בית המשפט העליון את בקשתם לערער על החלטת המחוזי, מנימוק שאין מדובר בסוגיה משפטית עקרונית או באי צדק או עיוות דין, המהווים עילה לערעור “בגלגול שלישי”.

צילום: שאטרסטוק

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן