סיור בחירות: בני גנץ קפץ לאילת; הראיס לנקרי, האקס יצחק הלוי וגם ראשי המועצה האזורית חבל אילות ליוו אותו…

 

שר הביטחון בני גנץ הגיע לביקור באילת וסמועצה האזורית חבל אילות ביחד עם סגן שר הביטחון אלון שוסטר וסגן שרת החינוך היוצא מאיר יצחק הלוי, אקס ראש עיריית אילת.

במסגרת הביקור, נפגש עם תושבי המועצה האזורית חבל אילות והערבה התיכונה ביחד עם ראשי המועצה חנן גינת ומאיר צור, ודן איתם בתוכניות הפיתוח של האזור. גנץ הגיע גם לצפות בחווה הסולארית בתמנע, ביקר בבסיס זי”ס העתיד להיות מפונה לצורכי הדיור של אילת, קיים מפגש עם פעילים באילת ופגישה עם ראש עיריית אילת אלי לנקרי. בסיום הסיור, נאם בכנס של הסתדרות גמלאי המדינה המתקיים באילת. “היה חשוב לי להגיע בכדי להגיע קודם כל תודה על ההתיישבות שלכם פה, שמבטאת ערכים חשובים בחברה הישראלית”, אמר גנץ. “ההתיישבות באילת ובערבה ובמרחבים הקדמיים של המדינה חשובה למדינה – לביטחונה, לשגשוגה ולכלכלתה. המחנה הממלכתי מייצגת את הערכים שנעשים כאן בשטח – שנובעים מאהבת המדינה והחברה. המשימה שלנו היא ליישב 50% מתושבי המדינה בצפון ובדרום. ליצור להם מערכת תעסוקה, חינוך ותשתיות טובות בכדי שיוכלו לחיות ברווחה, ולבטל את המושג “פריפריה” במדינת ישראל שהיא מדינה קטנה ומתקדמת”.

מדברי סגן שר הביטחון אלון שוסטר: “אנחנו מרגישים מחויבות לחלוצים שחיים בספר ובקצוות הארץ. נמשיך לעשות ככל שביכולתנו כדי לחזק את האזור בתחומי ההתיישבות, הכלכלה, החקלאות, החינוך והביטחון. משימתנו היא גם כאן לייצר מציאות אופטימית ולהשיב את תחושת התושבים הותיקים שמפעל חייהם ימשיך לדור הבא ולחזק את רוח הצעירים שמבקשים לבנות את ביתם בחבל ארץ היפהפה״.

מאיר יצחק הלוי: שמחתי לקחת חלק ולסייר יחד עם שר הבטחון וסגן שר הבטחון בבסיס חיל הים באילת. התרגשנו לראות שההחלטה לצמצום שטח בסיס חיל הים באילת עליה עמלתי שנים רבות מתבצעת הלכה למעשה. אני מודה לשר הבטחון על התערבותו והחלטתו הסופית בנושא. השטח המתפנה יעמוד לטובת צרכיה של העיר אילת ויסייע לפיתוח העיר”.

מדברי ראש עיריית אילת, אלי לנקרי: ״התכנסות בסיס חיל הים ופינוי החלק המערבי היא בשורה נהדרת לעיר אילת, לתושבים ולנופשים. פעולה חשובה זו לאחר תהליך ארוך שנים תאפשר פינוי רצועת חוף נוספת לטובת הציבור לצד המשך התפתחות העיר אילת וצמיחה שלה״. ראש העירייה הודה לשר הביטחון וסגן ראש הממשלה – בני גנץ על קידום ההחלטה והוצאתה אל הפועל וכן לסגן שרת החינוך – מאיר יצחק הלוי על הובלה משותפת של התהליך כראש העירייה לשעבר״.

ראש המועצה האזורית חבל אילות, ד”ר חנן גינת: ״אני מודה לשר הביטחון על הביקור בערבה הדרומית. השיח המשותף חשוב לקידום מנועי צמיחה בחבל אילות – אזור מדברי של התיישבות חלוצית שהוא השוליים הגיאוגרפיים של המדינה, ודווקא בגלל זה יש לחזק אותו ולתמוך בו”.

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן