לראשונה ברחובות: יום עיון ארצי למגשרים של עמותת פידל

יום עיון ארצי למגשרים של עמותת פידל, לחינוך ושילוב חברתי של יוצאי אתיופיה, התקיים בשלהי השבוע בחוויות שוויץ.

הילדים בעמותת פידל (צילום מתוך אתר האינטרנט של פידל)
הילדים בעמותת פידל (צילום מתוך אתר האינטרנט של פידל)

עשרות מגשרים יוצאי העדה האתיופית השתתפו בכנס, שהתקיים לראשונה ברחובות. המגשרים השתלבו בפעילויות ייחודיות בתחום הגישור, לרבות הרצאה של פסיכולוגית קלינית ושל פרופ' עמוס רולידר, אשר העניקו לנוכחים ארגז כלים שיסייע להם בעבודה מול הקהילה.

"אתם מצילים את הילדים ומסייעים לבנות להם עתיד טוב יותר", אמר מנהל תחום פיתוח קהילתי וגישור ב"פידל", נגה אלנה למגשרים, "הילדים לא תמיד יכולים לתאר את המצב הרגשי והפנימי שלהם או את מה שעובר עליהם, לכן השיחות שלכם עם צוותי החינוך בבתי הספר וההורים מסייעים להם רבות".

המשנה לראש העיר ויו"ר דירקטוריון רשת 'חוויות', עו"ד יניב מרקוביץ', הוסיף: "מכורח המציאות בה אנו חיים, בחברה המודרנית קיימים פערים ומחובתנו ליצור חיבור ושילוב למען עתיד טוב יותר. אני מעריך את עבודתכם כמגשרים ובטוח שהציבור הכללי יכול להחכים מהגישה והדרך שאתם מקנים למען שילובם החינוכי-חברתי של יוצאי הקהילה האתיופית".

עמותת פידל מפעילה מספר תכניות המתמודדות עם קשיי הילדים ובני נוער מקהילת יוצאי אתיופיה להשתלב בתוך החברה הישראלית בשל ריחוק מתרבות הוריהם מחד ותחושת חוסר שייכות ושוויון בחברה הישראלית מאידך. באמצעות התכניות של פידל, מצליחים הילדים ובני הנוער לפרוץ את המחסומים החברתיים, לגבש את זהותם ולהפוך אזרחים שווים ותורמים במדינה.

גולשים יקרים, לקבלת החדשות בזמן אמת, הנכם מוזמנים להוריד בחינם את האפליקציה של "רחובות היום" מחנות ההורדות שבסמארטפון שלכם.

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן