יוזמה של "הבית החם": משקפי ראיה בעלות סימלית, למשפחות נזקקות בשיתוף עמותת ריספקס

כמה עצוב לדעת שלולא המיזם הבא, משפחות שלמות, הנתמכות על ידי אגף השירותים החברתיים בעיריית רחובות, לא היו מצליחות לרכוש משקפי ראייה ובעצם לא היו מצליחים לראות… אך כמה משמח להבין כי יש אנשים טובים בעיר, הדואגים לאוכלוסיות הללו.

מנהלת 'הבית החם' סיגלית פלדבוי, מקדמת בימים אלו פרויקט ובמרכזו מכירת משקפיים בעלות של 80 שקלים בלבד למשפחות נזקקות בשיתוף עמותת רי-ספקס, הממחזרת מסגרות משקפיים שאינן בשימוש יותר, מסייעת לאוכלוסיות שונות הזקוקות להן, ובתוך כך תורמת לשמירה על סביבה ירוקה.
IMG-20170124-WA0231-576x1024
מסגרות באיכות טובה מגיעות לעמותה מאופטומטריסטים המספקים מסגרות משומשות או חדשות מעודפים, ומתורמים פרטיים שאינם זקוקים להן יותר. צוות מתנדבים מיומן בודק כל מסגרת שנתרמה. מסגרות מעודפי מלאי וכן מסגרות שניתנות למיחזור מטופלות ומועברות באמצעות שירותי הרווחה וארגוני סיוע לאוכלוסיות הזקוקות לרבות אנשים במצוקה כלכלית, אנשים עם מוגבלויות, קשישים, ניצולי שואה, נפגעי פעולות איבה וחיילים בודדים.

אופטומטריסט קליני בודק את עיני הנזקקים ומבצע הזמנה בהתאם לתוצאות הבדיקה. עד כה נמכרו למעלה מ50 זוגות משקפיים וב"הבית החם" נרשם סיפוק גדול: "תושבים שהשתמשו בשירות אומרים בפירוש שלולא המיזם הזה, סביר היה להניח שלא היו רוכשים משקפיים מאחר והעלויות הכרוכות בכך גבוהות מאוד".
סיגלית
מכירים אנשים הזקוקים למשקפיים, להם הקריטריונים להשתתף ביוזמה? ספרו להם כי ב15.2.2017, מגיע האופטומטריסט הקליני לבצע בדיקות נוספות. הבדיקה ללא עלות ומתקיימת בבית החם.

גולשים יקרים, לקבלת החדשות בזמן אמת, הנכם מוזמנים להוריד בחינם את האפליקציה של "רחובות היום" מחנות ההורדות שבסמארטפון שלכם.

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן