בני נוער הוכשרו כסיירת סייבר למניעת תכנים אלימים במרחבי האינטרנט. מחזיק תיק הצעירים, עו"ד מתן דיל: "המציאות מחייבת אותנו לפעול גם במדיה הדיגיטלית וברשתות החברתיות"

חמישה עשר בני נוער עברו הכשרה במקצועית במסגרת 'סיירת הסייבר' העירונית ההכשרה על ידי עמותת 'הכפתור האדום' שפועלת למניעת הפצה של תכנים אלימים ופוגעניים במרחבי האינטרנט.

בין היתר, למדו בני הנוער כיצד יש להתנהל במרחב הוירטואלי לרבות בטיחות והתמגנות ברשתות חברתיות, איתור אקטיבי של תכנים אלימים ברשת וכיוב'. ההכשרה הועברה תוך הקפדה על הבנה מעמיקה בתחום והרחבת הידע וכן ביקור ביחידת לה"ב של משטרת ישראל. בתום הכשרתם קיבלו חברי הסיירת תעודת מתנדב מטעם העמותה והוסמכו כשגרירי הסברה בבתי הספר, בטקס מכובד שהתקיים בהשתתפות סגן ראש העיר ומחזיק תיק הצעירים והנוער, עו"ד מתן דיל; מנהל אגף הנוער, אבי יוספי; מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ובאלכוהול, דוד מנצור; רכזת סיירת ההורים העירונית מטעם הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול, לימור סואן; רכזת הקבוצה, אפרת רוזנברג; מנהלת הפרויקטים בעמותת 'הכפתור האדום', הדס חזן וצוות המדריכות רותם סטון ותאיר בן עמי.

"המציאות מחייבת אותנו לפעול גם במדיה הדיגיטלית וברשתות החברתיות ולא רק במרחבים המוכרים", סיכם סגן ראש העיר ומחזיק תיק נוער וצעירים, עו"ד מתן דיל, "החבר'ה הצעירים עברו הכשרה מתאימה והם פועלים בזירה המקוונת ומאתרים ומתריעים על אמירות פוגעניות וקריאות המעלות חשש סביר לסיכון כזה או אחר. אנו גאים בבני הנוער שלנו, במנהיגים הצעירים והמוכשרים כל כך שמוכיחים לנו פעם אחר פעם שעבורם גם השמיים וכמובן גם האינטרנט הם לא הגבול".

גולשים יקרים, לקבלת החדשות בזמן אמת, הנכם מוזמנים להוריד בחינם את האפליקציה של "רחובות היום" מחנות ההורדות שבסמארטפון שלכם.

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן