קונצרט מרגש התקיים לזיכרו של המנצח סם זבה, מייסד תזמורת "קלאסיקה רחובות"

ערב מרגש נערך לזיכרו של המנצח סם זבה, אשר ייסד את תזמורת "קלאסיקה רחובות". האירוע התקיים באשכול פיס, במעמד ראש העיר לשעבר, שוקי פורר ומנכ"לית החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש, יוספה חליבה ועם 30 נגני התזמורת, מקצוענים וחובבים ברמות שונות של נגינה, אשר נפגשים לחזרה שבועית קבועה עם המנצח הבינלאומי דורון סלומון.

הערב נפתח במצגת בה חשפה ריטה וינוקור תמונות מן הקונצרט הראשון של התזמורת המופיעה בקביעות בכנסי תזמורות, קונצרטים ובערב שירי לוחמים. לאחר מכן סיפר פורר כיצד קם רעיון הקמת התזמורת. זבה היה ידוע כמקים תזמורות קהילתיות, ומי שפנתה אל זבה בכדי שיקים ברחובות תזמורת קהילתית בניצוחו היא בתיה כפיר שגוללה אף היא אודות ההקמה, מנקודת מבטה. זבה ששם לעצמו למטרה לקדם מוזיקאים בתחילת דרכם ומוזיקאים עולים נרתם מיד למשימה, פורר אישר את המהלך ומאז חלפו כבר 17 שנים.

הקונצרט עצמו נפתח באופרה "האיטלקייה באלג'יר" מאת רוסיני, שנוגנה בקונצרט הראשון של התזמורת. ליצירה הבאה הצטרף הסולן המפורסם, נגן הצ'לו הילל צורי בנגינת הקונצ'רטו בלה מינור לצ'לו ותזמורת מאת שומאן. לתשואות הקהל הרב צורי הוסיף יצירה להדרן. הסימפוניה מס' 1 של מנדלסון נעלה את האירוע המוצלח.

גולשים יקרים, לקבלת החדשות בזמן אמת, הנכם מוזמנים להוריד בחינם את האפליקציה של "רחובות היום" מחנות ההורדות שבסמארטפון שלכם.

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן