החשוד בהחזקת נשק באופן בלתי חוקי שוחרר למעצר בית, השופט באומגרט גער על התנהלות המשטרה

בתום חמישה ימי מעצר שוחרר תושב שכונת קרית משה, בן 24, למעצר בית למשך שבועיים אצל הוריו ברחוב גבריאלוב בעיר, זאת לאחר שהודה כי החזיק באקדח, באופן לא חוקי.  סנגורו, עו"ד אלון קריטי טען במהלך הדיונים כי החשוד הודה והסגיר עצמו מרצונו וציין כי ישנם שני עצורים נוספים שברשותם נתפס נשק ומצבם חמור יותר. עו"ד קריטי טען בפני השופט גיא אבנון מבית משפט השלום בראשון לציון כי לפיכך אפשר לשחרר את מרשו, שהסגיר כאמור את עצמו.

תחנת משטרת רחובות

את החקירה ביצעה היחידה המרכזית של המשטרה המנהלת חקירה סמויה אחר החשודים להם מיוחס ביצוע פשע שטרם הותר לפרסום. בפרשה המסועפת נותרו כאמור לעיל, שני חשודים במעצר והחשוד השלישי שוחרר בתנאי מעצר בית וערבות כספית לביתו.

בדיון ציין החשוד בבית המשפט: "עשיתי צבא שנה וחצי", בעוד המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בפעם השלישית לתשעה ימים נוספים, החליט השופט איל באומגרט אחרת וגער בהתנהלות המשטרה: "בית המשפט ביקש לבחון מדוע אותן שתי פעולות שאינן מורכבות וארוכות לא בוצעו עוד ביום ראשון או בסמוך לו ולמעשה לא קיבל תשובה מניחה את הדעת מנציגת המשטרה", כתב והוסיף באומגרט: "העולה מן הקובץ, כי המשטרה 'קופאת על שמריה' ואינה מבצעת את פעולות החקירה בקצב הולם וראוי".

בתוך כך יצוין כי חוק העונשין קבע עונש מאסר בן שבע שנים על החזקת נשק שלא כדין, זאת כדי למנוע החזקת נשק על ידי אנשים שאינם מיומנים ומורשים לכך, מתוך מטרה להימנע מפגיעה בציבור ולהרתיע עבריינים באמצעות עונשי מאסר מלבצע את העבירות. העונש בגין עבירת נשיאת נשק שלא כדין עלול להגיע עד עשר שנות מאסר.

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן