ביוזמת חבר המועצה, אבאי זאודה, יתקיים היום משחק ראווה לזיכרו של השוטר שלומי אסולין שנרצח בעת מילוי תפקידו

משחק ראוה בין קבוצת בני יצ'אלאל משכונת קרית משה לבין פיקוד משטרת ישראל יתקיים היום (שלישי) בשעה 15:00 לזכר השוטר שלומי אסולין ז"ל, שנרצח במהלך מילוי תפקידו.

שלומי אסולין ז"ל. כמעט חמש שנים חי כצמח, עד שנעתקה נשמתו.

משחק הכדורגל שיזם חבר מועצת העיר, אבאי זאודה, המחזיק בתיק הספורט יתקיים בעידודו של ראש העיר, רחמים מלול, בשיתוף משטרת ישראל והסכמת משפחת אסולין. המשחק ייערך במגרש ע"ש "יהודה חדד" שבשכונה המערבית ובמרחק של כמאה מטרים בלבד, מהמקום בו נרצח אסולין. מטרת המשחק היא חיזוק הקשר עם בני הקהילה בשכונה. בין האורחים שישתתפו במעמד הספורטיבי: כייסים ומכובדים מהעדה האתיופית בראשם ברקו טגניה, מפקד מרחב שפלה, תת ניצב מוטי אדרעי, סנ"צ שרון מנור ובני משפחת אסולין.

כזכור, אסולין נפצע באורח אנוש לפני עשור. בינואר 2007, בעת משמרת, התקבלה הודעה במשטרה על שני אנשים המנסים לפרוץ למכונית ברחובות. אסולין ושוטר נוסף יצאו לאירוע, איתרו את הפורצים והחלו לנהל מרדף אחר המכונית הגנובה. בשלב מסוים, באזור התעשייה של רחובות, נעצר הרכב ושני הגנבים ניסו לברוח רגלית אך טרם הספיקו התפתחה קטטה, אחד החשודים אחז בחפץ חד וכשאסולין התקרב לעוצרו הוא דקר אותו בגרונו ופצע אותו אנוש.

זוכרים את שלומי. משחק הראווה יתקיים 100 מ' ממקום רציחתו

בלשי התחנה שהגיעו לזירה ביצעו ירי לעבר החשוד השני ואילו החשוד שדקר את אסולין הצליח לברוח אל תוך הפרדסים, מאוחר יותר נתפס ונשפט לשלושים שנות מאסר. במשך ארבע שנים ושבעה חודשי אשפוז בבית החולים תל השומר הוגדר מצבו של אסולין כצמח. באוגוסט 2011 קרסו מערכות גופו ולרופאים לא נותר אלא לקבוע את מותו. מאז מותו התגייס אחיו, אליאל אסולין, למשטרה והיום הוא משרת כקצין בתחנת רחובות בדיוק בתפקידים בו אחז אחיו המנוח.

תחנת משטרת רחובות. כולם זוכרים את שלומי אסולין ז"ל

גורם בתחנה סיפר כי "שלומי היה אחד השוטרים הטובים, איכותי, חרוץ, שוטר ממושמע ודוגמא למופת. מאז מותו התחנה כולה עברה משבר לא פשוט. הוא היה אחראי משמרת, מפקד של שוטרים והיתה לו אחריות לא פשוטה על הכתפיים. מאז המקרה כולנו בקשר רציף עם המשפחה, בהם עם אלמנתו מגי, שהיא גם משרתת במשטרה ואחיו שמשרת אצלנו כאחד המפקדים האיכותיים. בכל חג היינו מגיעים כל פיקוד התחנה למיטת אשפוזו ומספרים לו מה חדש, לא מרפים ממנו לרגע. בטקס חילופי המפקדים של המחוז, המרחב והתחנה הוריו השתתפו כאורחי כבוד ומשחק הראוה המיוחל הוא מעט ממה שאפשר כדי לזכור ולא לשכוח את האיש המיוחד הזה שהיה לנו ביחידה".

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן