תושבים הנתמכים על ידי אגף הרווחה: "תווי הקניה לחג הפסח הגיעו באיחור" – העירייה תפיק לקחים

חמישים משפחות קשות יום, הנתמכות על ידי אגף הרווחה, נדהמו לגלות כי תווי קניה שהיו מיועדים עבורם לחג הפסח נשלחו באמצעות דואר הרגיל ולפיכך הגיעו רק בימים האחרונים. המדובר במסורת שהחלה לפני מספר שנים בין ראש העיר רחמים מלול למחזיק תיק הרווחה, עו"ד אבי מוזס, לפיה יחולקו תלושים שסכומם הכולל כ-315,000 שקלים, כאשר כל משפחה או נזקק יזכו לתמיכה בסך של 300 שקלים. בגלל התקלה אשר עשתה עוול עם אותן המשפחות, התקיימה ישיבה דחופה בנושא ובסיומה הוחלט על חלוקה נוספת של תלושים שתועבר על ידי עובדי "הבית החם" באופן אישי אל אותן המשפחות.

היה ברור לכל כי מקרה כזה עלול לצוץ לאחר שעובדי אגף הרווחה סירבו בכל תוקף ועל פי חוק להעביר לעובדי אגף השכונות את רשימות נתמכי הרווחה, בטענה לחיסיון. אחת הנתמכות, אשה כבת 70, הגיעה אל משרדו של מ"מ ראש העיר, בנצי שרעבי וסיפרה כי התייצבה ב"בית החם" באופן פיזי כאשר את תווי הקניה קיבלה רק לאחר  שאיימה כי אם לא תקבל היא תערב את גורמי האכיפה בנושא. מנכ"ל העירייה, דורון מילברג, התייחס טרם חלוקת תווי הקניה לנושא והורה לחלק לכל מי שיגיע ויבקש את התלושים לחג. מילברג טען כי אין לסרב לאדם שמבקש עזרה  כי אם ביקש אותה, אזי הוא זקוק לה לקראת החג.

"הנזקקים נפגעו – וחבל". רמי מדהלה

היום (רביעי) בשעה 14:00 תתכנס ישיבה דחופה בנושא לצורך הפקת לקחים במשרדו של המנכ"ל מילברג וביחד עם רמי מדהלה ואופיר עותמי מאגף השכונות. מדהלה מסר בתגובה כי: "זו תקלה של השירותים החברתיים. ביקשנו שתהיה עובדת סוציאלית נוכחת בזמן החלוקה עם רשימות מסודרות בכדי למנוע את הביורוקרטיה של שליחת הדואר. העובדים הסוציאליים טענו שאסור לאף אחד להיחשף לרשימות של מי שנזקק, על פי חוק הסעד. למרות זאת, על מנת שלא ייחשפו אנשים, ביקשנו שעובדת סוציאלית תלווה את כל תהליך נושא החלוקה, אבל הם התעצלו, רצו לחסוך את העבודה שתשב מישהי ושלחו בדואר וזה עצוב. מי שנפגע הם אותם נזקקים – וחבל".

יכנס ישיבה להפקת לקחים. המנכ"ל דורון מילברג

גורם ברווחה ציין כי "התלושים אמורים היו להישלח בדואר אקספרס אבל מסיבה לא ברורה הם נשלחו בדואר רגיל ולכן לקח זמן עד שהגיעו למשפחות. עובדי אגף השכונות חטפו תלונות על יחסם ועבודתם. כל התלונות שהתקבלו על ידי הנזקקים טופלו והם קיבלו לבסוף תלושים. לצערנו היו משפחות שלא קיבלו בזמן מכל מיני סיבות. מנהלת הרווחה תכנס את עובדי הבית החם שאמונים על החלוקה כדי לברר את הדברים לעומקם ולצורך הפקת לקחים".

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן