פנימית ד' ב"קפלן": הטרוריסט אושפז בחדר, היהודי המסכן אושפז במסדרון

הצילום שהגיע אל מערכת "רחובות היום" ממחיש את המצב בבית החולים "קפלן" בצל האסירים הביטחוניים, כאשר מטופל במחלקה פנימית ד' אושפז במסדרון בעוד אסיר ביטחוני זכה לחדר ממוזג ומרווח.

פנימית ד', קפלן: מימין שמירה אישית על האסיר שקיבל חדר, משמאל מאושפז יהודי במסדרון.

לא די בבהלה שממילא אוחזת מטופלים בבית החולים "קפלן", הרי שגם העובדה כי האסירים הביטחוניים מקבלים יחס מועדף, אינה תורמת למצב הרוח הכללי במרכז הרפואי. גורם בשב"ס אמר כי "הוא לא יכול להיות בתוך חדר עם אנשים רגילים כי יש עליו שמירה, אני בטוח שזה לא שינה את כל סדר היום של בית החולים… אתם עושים סיפור מאסיר מאושפז אחד, קשה לי להאמין שזה על חשבון מישהו אחר, אבל כשיש אסיר בתוך הבית חולים הוא צריך להיות בחדר כדי לשמור על כולם, לא בפרוזדור ולא לסכן את האחרים. אם היו שלושים אסירים מאושפזים אפשר להבין את הטענות, אבל מדברים פה על אסיר אחד".

מבית החולים 'קפלן' מסר הדובר כי קיבל הנחיה חד משמעית שכל תגובה בעניין שובתי הרעב יש להפנות ישירות לדוברות השב"ס. מדוברות השב"ס נמסר כי "מאושפז בבית החולים קפלן אסיר בטחוני אחד בלבד המטופל על פי כל ההנחיות הביטחוניות הנדרשות לכך".

בית החולים קפלן מקבל את האסירים הביטחוניים, השבוע בקפלן

במהלך השבוע: שובתי הרעב מגיעים לבדיקות רפואיות במיון בית החולים קפלן

כפי שנכתב לראשונה ב"רחובות היום": ביום רביעי בצהריים הגיעו לקפלן כ-20 אסירים ביטחוניים שובתי רעב אשר קיבלו טיפול במיון בית החולים כשמוצמדים אליהם מאבטחים מיחידת נחשון, השייכת לשירות בתי הסוהר.

המדובר באסירים השובתים ברעב בעקבות מחאתו של מרואן ברגותי הטוען כי היה עד וקורבן לטיפול לקוי באסירים. בטור שפרסם ברגותי בניו יורק טיימס תחת הכותרת "מדוע אנחנו שובתים רעב בבתי הסוהר בישראל" כתב ברגותי כי "ב-15 השנים האחרונות שבהן אני שוהה בכלא הישראלי, הייתי עד וקורבן למערכת הישראלית הבלתי־חוקית של מעצרים שרירותיים וטיפול לקוי באסירים פלסטינים. לאחר שנואשנו מכל האופציות האחרות, החלטתי שאין ברירה אלא להביע התנגדות להתעללויות האלו באמצעות שביתת רעב". לדברי ברגותי "ישראל מפירה את החוק הבינלאומי בכמה דרכים כמעט 70 שנה" ובמאמרו ציין כי שביתת הרעב היא הדרך הפחות אלימה להבעת התנגדות והיא משפיעה רק על מי שבוחר להשתתף בה "בתקווה שקיבותיהם הריקות וההקרבה שלהם יסייעו למסר להדהד".

אמבולנסים של מד"א, השבוע בהכנות לקבלתם של הרוצחים והפושעים ב"קפלן"

 

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן