ביוזמת חברות הפורום לקידום מעמד האישה: מלגות להשכלה גבוהה הוענקו לנשים בגילאי 35 ומעלה

הזדמנות שנייה להשכלה גבוהה – פרויקט ייחודי שיצא לדרך אשתקד ביוזמת חברות הפורום לקידום מעמד האישה ברחובות, העניק ל-25 נשים, תושבות רחובות בגילאי 35 ומעלה הזדמנות ללמוד לתואר אקדמי ראשון, בשיתוף מכללת 'אחווה'.

בטקס מרגש לציון סיום שנת הלימודים הראשונה הוענקו המלגות ל-25 המשתתפות שלוקחות חלק בפרויקט במעמד ראש העיר, רחמים מלול, חברת המועצה ויו"ר הפורום לקידום מעמד האישה, ד"ר מרה קנבל, מנכ"ל העירייה, דורון מילברג, יועצת ראש העיר לענייני נשים, אביבה חלבי, רכזת הפרויקטים בפורום לקידום מעמד האישה, סילבי דימנד ומתנדבי ובוגרות הפרויקט.

"אנו מודעים לכך שהקושי שלכן ללמוד הוא גדול", אמר ראש העיר, רחמים מלול, "רבות הסיבות שבגללן לא יכולתן להרשות לעצמכן ללמוד בעבר, בין אם מדובר בקשיים כלכליים, בין אם מדובר בצורך להשקיע במשפחה ועוד. ברור לי שגם היום אתן מתמודדות עם קשיים גדולים, אך אתן מתגברות על הקשיים הללו ויוצאות ולומדות. יש בי הערכה גדולה מאד כלפיכן, אני בטוח שגם אם אתן עייפות אחרי יום לימודים ארוך ומייגע, אתן חוזרות הביתה בתחושת סיפוק גדולה, מרוצות ומלאות בתוכן. אני מודה לחברת המועצה, ד"ר מרה קנבל, על העשייה הנהדרת, לאביבה חלבי, סילבי דימנד וכל אלו שלקחו חלק בפרויקט הנהדר הזה".

טקס מרגש בלשכת ראש העיר

ד"ר מרה קנבל אמרה: "נשים מובילות כיום בכל תחומי החיים, הן מעורבות בקהילה ומשפיעות בכל התחומים. בכדי להמשיך ולקדם את מעמדן ופועלן אנו שואפים להעניק להן כלים מקצועיים ואקדמאיים. אני נרגשת ושמחה להיות במעמד הזה, עברנו כברת דרך ארוכה, החל מהמפגש הראשון שלנו, והנה השלמתן את שנת הלימודים הראשונה שלכן. כולכן בעלות משפחה וילדים וזה לא פשוט בכלל. תודה רבה לראש העיר, שבלעדיו זה לא היה קורה".

אביבה חלב הוסיפה כי "מדובר בתכנית בעלת חשיבות גבוהה. הנשים שלוקחות חלק בתכנית עוברות בה שינוי משמעותי מאד. יש לנו המון תמיכה לפרויקט הזה מראש העיר, שאישר אותה, קידם אותה ובזכותו רחובות היא העיר השנייה בלבד בישראל שמפעילה תכנית שכזו".

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן