ראש העיר רחמים מלול, צילצל לחברי המועצה וביקש להצביע בעד הרב הספרדי

הערב (ראשון) צפויה מועצת העיר להצביע בעד מינויו של רב ספרדי לעיר – זה יקרה במהלך ישיבת המועצה בה ביקשו גיורא בן ארי ושי קזיוף להביא את ההצעה לסדר ולאחר שראש העיר, רחמים מלול, צילצל אישית אל חברי המועצה.

"זו הפעם הראשונה שראש העיר מבקש זאת, מזה שלוש שנים הוא לא צילצל אישית ולא ביקש דבר", אמר אחד מחברי המועצה.

סוגיית הרב הנוסף צפויה לדין ודברים בין הנוכחים, חרף ההתנגדות שיש לחלק מהחברים בסוגיה. כידוע, ההצעה חייבת לעבור את אישור המועצה זאת בעקבות המכתב שנחשף ב"רחובות היום" ב-21 בפברואר אשר נשלח על ידי שר הדתות, דוד אזולאי אל ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, בו הוא מעלה מספר תהיות סביב מינויו של רב ספרדי ראשי לעיר, אותו ביקש מלול לקדם. מתוך הדברים ניתן להסיק כי העירייה תיאלץ לשאת במרבית העלויות להעסקתו של הרב הספרדי.

ישיבת מועצת העיר (ארכיון)

לדברי השר אזולאי "נוכח העבודה שהעירייה מתכוונת לממן את שכרו של רב העיר לפחות בחמש השנים הקרובות בשיעור של 75%, הרי שמצד הבחינה התקציבית יקל עלינו לאשר את המבוקש בכפוף לכך שתתקבל החלטה על ידי מועצת העירייה הנוכחית. החלטה בעניין התקבלה על ידי מועצת העירייה בקדנציה הקודמת בתאריך 21.9.11 ומניסיון בערים אחרות יש צורך לאשרר את ההחלטה של העניין שוב".

השר התייחס לעובדה לפיה המועצה הדתית שרויה במצב של תכנית הבראה ובתוך כך את העובדה כי העירייה חייבת למועצה כ700 אלף שקלים.

 

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן