הרב הראשי האשכנזי לישראל דוד לאו ביקר ברחובות. המתפללים ב"בית זלצר" כעסו לאחר שלא הוזמן למועצה הדתית

המתפללים ב"בית זלצר" כועסים לאחר שהרב הראשי האשכנזי לישראל, דוד לאו, הגיע לעיר אך לא זכה, לדבריהם, לכבוד הראוי לרבות הזמנה לביקור במועצה הדתית.

סוגיית אישור מינויו של רב ספרדי על ידי החלטת רוב בישיבת המועצה האחרונה עוד מהדהדת באוויר וכעת החלה העננה העדתית להישמע היטב. את הסיור זימנו אברכים שביקשו מהרב להגיע ולדרוש בפני הקהל בנושא חג השבועות. הרב לאו נענה לבקשתם ולאחר ששב ארצה מימש את הבטחתו.

תחילה ערך הרב סיור ב"ישיבת הדרום" המזוהה עם מרכז הישיבות "בני עקיבא" השייכות לחובשי הכיפות הסרוגות. משם המשיך הרב אל בית הכנסת ברחוב הבעל שם טוב, "בית זלצר" בו נאם בפני הקהל, כמאה איש ובהם עו"ד אבי מוזס, מחזיק תיק הרווחה הידוע כמי שמסייע לכוללים של הפנסיונרים הפזורים ברחבי העיר.

"כשהרב הראשי הספרדי יצחק יוסף התארח אצלנו בעיר הוא התקבל בהדרת פנים במועצה הדתית הנשלטת על ידי סיעת ש"ס" אמר אחד המתפללים והמשיך "לא ברור מדוע הרב לאו, האשכנזי, לא הוזמן לקבלת הפנים המתבקשת מתוקף תפקידו. ראש המועצה אלדד גדסי צריך לתת תשובה לציבור האשכנזי והלא מבוטל בעיר. אולי סאגת הרב הספרדי השכיחה לו את העובדה שיש עוד רבנים מכובדים".

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן