תוכנית מיל"ת תתקיים גם בשנת הלימודים הבאה בשכונות המוחלשות בעיר

לאחר פיילוט מוצלח הוחלט כי התכנית המעניקה מסגרת יום לימודית תוספתית לילדים בשכונות המוחלשת של רחובות תימשך גם בשנת הלימודים הבאה. ההחלטה התקבלה על ידי סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום.

היוזמה שהיא פרי עבודתם של פעילים בתנועת שותפות בקהילה וקבוצת "צהרונים", מאפשרת שהות של הילדים בצהרונים, בשכונת המוחלשות קרית משה, אושיות, מילצן, דניה, ומרמורק במתחם שיכון הרוסים, במשך חמישה ימים בשבוע עד השעה 16:00 ובכך לאפשר לשני ההורים לעבוד במשרה מלאה. בשנת הלימודים הבאה התכנית תפעל ב-20 גנים וכ-600 משפחות יזכו לשירות.

לדברי אושית מילצן, פעילה בקבוצת צהרונים "המטרה היא לא רק לא רק לשפר את השירות, אלא לאפשר שוויון הזדמנויות ברכישת ידע ותרבות, כנהוג בשאר חלקי העיר". לדבריה "התכנית מגדילה את היכולת לעבוד במשרה מלאה ויציאה מ'מעגל קסמים' של עוני ותלות במערכות השונות ומאפשרת להתקיים בכבוד. להורים עובדים יש חשיבות ממעלה ראשונה גם לדור הבא".

עבודת קודש. הצוות בתכנית מיל"ת

בתוך כך יצוין כי קבלת ההחלטה היא במידה רבה, כתוצאה מפעילותו של שאול צגהן, מארגן קהילתי מטעם מכון שחרית, אשר במהלך השנה וחצי האחרונות ערך למעלה 400 מפגשי "אחד על אחד" עם תושבים ותושבות העיר מכל השכונות, במטרה למפות את צרכי ובעיות התושבים. בנוסף הוא החל בתהליך איתור מנהיגוּת פוטנציאלית חדשה בשכונות. כחלק מהתהליך נוצרו קבוצות עבודה שעלו במהלך המיפוי ע"י התושבים והתושבות והובילו לחיבורים ייחודים בין תושבי מרכז העיר לדרום היער ותושבי השכונות קריית משה.

לדברי ארגאו טסמה יו"ר "שותפות בקהילה" "מאוד מרגש לראות את החברים שלי משכונות נוספות עובדים יד ויד ועוזרים אחד לשני בהתמדה'. חשוב לנו לומר תודה כי כ-600 משפחות יזכו לשרות הזה בעזרתם של סגן ראש העיר זוהר בלום וחבר המועצה אבאי זאודה".

מחזיק תיק החינוך, זהר בלום והשותפים לעשייה בתכנית מיל"ת
תכנית המסייעת לשני ההורים לעבוד במשרה מלאה

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן