שכונת המדע: ועדת הכספים אישרה הערב חצי מיליון שקלים לתכנון המקווה

הקמת המקווה בשכונת המדע מקבלת גושפנקא הערב (ראשון) לאחר שועדת הכספים, בהובלת ראש העיר, רחמים מלול, אישרה את תכנונו בעלות של חצי מיליון שקלים, שיישא משרד הדתות.

מרבית המשתתפים הצביעו בעד התקציב לתכנונו של המקווה ב'גן הפקאן' בסכום של חצי מיליון שקלים. הנושא כזכור עלה לסדר יומם של תושבי השכונה אשר הקימו שתי עצומות – האחת בעד והאחרת כנגד כאשר המקווה ייבנה בנוסף לשני בתי כנסת בשכונה, האחד ספרדי והשני אשכנזי.

בעצומה בעד מקווה הטהרה, המונה נכון לרגע זה 1,004 חברים, נכתב: "שכונת המדע הינה שכונה ישראלית שמאכלסת בתוכה תושבים חילונים, מסורתיים ודתיים. בשכונה מבני ציבור שונים המיועדים לרווחת התושבים. עוד בשלב הקמת השכונה, דאגה העירייה לציין ולהבהיר שמאחר ואין מקווה נשים באזור הסמוך יוקצה בשכונה שטח המיועד כמקווה נשים מונגש, שקט, לטובת תושבי שכונת המדע דתיים וחילונים כאחד. אנו מבקשים לחזק את ידי העירייה ולבקש ממנה לעמוד בהבטחתה כפי שמופיעה בפרוגרמה המקורית ולהקים מקווה נשים כפי שסוכם ועל אף התנגדויות שנובעות בחלקן מפחד ומבורות. אנו מאמינים כי ניתן לדאוג לצורכי כל תושבי השכונה דתיים וחילונים כאחד".

מנגד נכתב בעצומה שמונה 862 חברים, נכון לרגע זה, נכתב: "שכונת המדע, הממוקמת סמוך למכון ויצמן במזרח העיר, נמצאת בימים אלו בתנופת פיתוח וגידול. מרבית אוכלוסיית השכונות הן משפחות עם ילדים המבקשים איכות חיים ובניית קהילה תומכת. לאור גידול האוכלוסיה בשכונה ישנו צורך למבני ציבור נוספים כגון: ספריה, גני ילדים ועוד. על פי תכניות העירייה מתוכנן לקום מקווה בלב השכונה (סמוך לפרויקט "מגדלי המדע"), גוש 3,694 חלקה 253 מגרש 3, חשוב לציין כי השכונה הייתה אמורה להכיל על פי תכנית עירייה כ-1,800 בתי אב אך בפועל יש כ-2,500 בתי אב ולפיכך ישנם צרכים הקודמים למבנה מקווה בשכונה.

"ראוי לציין כי סמוך לשכונה קיים כבר מקווה ועוד  6 מקוואות נוספים בעיר. אנו החתומים על העצומה מבקשים  מהעירייה להתחשב בגידול הדמוגרפי ולפיכך להקים מרכז תרבות קהילתי על המגרש עבור כלל הציבור לצרכים קהילתיים (ספרייה, גינה קהילתית, גן ילדים) חשוב לציין כי סמוך למבנה ממוקמות שכונות סמוכות הזוכות באופן הדדי ליהנות מהשירותים הציבוריים לרבות: "אחוזת הנשיא"  ושכונת "אזורי וייצמן". כך שהבקשה כוללת גם את תושבי השכונות הסמוכות".

בתוך כך יצוין כי בסך הכל יקצה משרד הדתות 1.2 מיליון שקלים כאשר המקווה מהווה חלק בלתי נפרד מהפרוגרמה לצרכי ציבור העירונית.

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן