פרסום ראשון: ישיבת מועצת העיר תוקרן על גבי מסך ענק בלובי העירייה

ההכנות לקראת ישיבת מועצת העיר רחובות שתכנס הערב (רביעי) את חבריה – בעיצומה. הישיבה תשודר בזמן אמת לתושבים המעוניינים ולהיות מעורים בתכני הישיבה והיא תתבצע על גבי מסך ענק בלובי העירייה.

ההנחה היא כי הישיבה תוקרן עבור תושבי העיר מחוץ לחדר הישיבות בשל רצונם של מספר פעילים המתנגדים להחלטה למנות רב שני לעיר להפגין בנושא בפני ראש העיר, רחמים מלול וחברי המועצה, שמרביתם הצביעו בעד. "ב-28.6 מסתכלים להם בעיניים", ציינו חלק מהמוחים בכותרות ענק בקבוצת הפייסבוק ואף החלו בפעילויות לרבות הפגנה שקיימו לפני כשבועיים במרכז העיר ופעילות אינטנסיבית לגיוס המונים ברשת החברתית כדי לגרום לשינוי בהחלטה.

על פי פקודת העיריות על ישיבות המועצה להיות פומביות ולהתקיים בחדר ישיבות היכול להכיל קהל בנוסף למספר חברי המועצה המשתתפים בישיבה. באם עלה מספר המשתתפים בישיבה על מספר המשתתפים שיכול להכיל חדר הישיבות בו מתקיימת הישיבה, תוקרן הישיבה על מסך בליווי פס-קול לפני קהל שמחוץ לאולם הישיבות, אלא אם כן הכריז ראש העירייה על קיום הישיבה בדלתיים סגורות, לאחר שקיבל חוות דעת של היועץ המשפטי לעירייה.

ההכנות להקרנה בשידור לייב דרך חדר הישיבות, לשכת ראש העיר

סעיף 18(ב) לפקודה קובע כי לעניין זה יראו ישיבת מועצה פומבית גם אם הוקרנה על מסך לפני קהל שמחוץ לאולם הישיבות שמתקיימת בו הישיבה. המשמעות היא אפוא שלעירייה מוקנית סמכות מוחלטת למנוע כניסת תושבים לאולם וכן היא יכולה לצאת ידי חובה באמצעות הקרנת הישיבה מחוץ לאולם הישיבות שמתקיימת בו הישיבה.

 

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן