ראש העיר, בעקבות הצעת החוק לתגמל חברי מועצה שפועלים בהתנדבות: "הצעה ראויה, אך ראוי עוד יותר שהרשויות ישופו כספית על ידי האוצר"

במכתב שהופץ בסוף השבוע לתשעה עשר חברי מועצת העיר זוקף ראש העיר, רחמים מלול לזכותו את המהלך שהחל בהיותו חבר כנסת במסגרתו ניסה לקדם את נושא תגמולם – אז, יוזמה זו נבלמה בין היתר בשל העלות הגבוהה של המהלך לקופת המדינה.

"בזמן כהונתי כחבר כנסת הגשתי הצעת חוק זהה שנדחתה אז על ידי משרד האוצר מנימוקים תקציביים", כתב מלול במכתב שהפנה בסוף השבוע ל-19 חברי המועצה שפועלים בהתנדבות מלאה למען הציבור והתייחס להצעה החדשה: "הצעת החוק עברה בקריאה ראשונה והועברה לוועדת הפנים לדיון ולהכנתה לקריאה שניה ושלישית. מרכז השלטון המקומי ופורום ה-15 הגישו השגותיהם לוועדה על הצעת החוק, לאמור: ההצעה ראויה, אך ראוי עוד יותר שהרשויות ישופו כספית על ידי האוצר, כי העלות הכוללת מסתכמת בעשרות מיליוני שקלים. אני מקווה שתימצא הדרך לגשר על חילוקי הדעות".

המכתב ששלח מלול לחברי המועצה

גורם בעירייה סיפר השבוע כי "ראש העיר מקווה שיעבור החוק ושחברי המועצה אכן יתוגמלו עבור עבודתם אך יחד עם זאת, נכון לרגע זה אף אחד לא יודע על חשבון מי זה יבוא. יו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס, מפרסם את הנושא בקרב ראשי הערים כדי שאולי יתנגדו כיוון שהמהלך יכול להיות על חשבון תקציב העיריות. ברחובות ישנם 19 חברי מועצה שאינם מקבלים כלל שכר ופועלים באופן התנדבותי מלא עבור הציבור, כך שגם אם נלך על הסכום הנמוך בסך של אלף שקלים לכל חבר מועצה לחודש, הרי שנצטרך להכפיל 19 ב-12 חודשים וזה כבר הופך לסכום גדול שעלול להיות כנטל. אז יפה שבכנסת מקדמים חוק, אבל כולנו מצפים שלא ישיתו את הנטל רק על הרשויות".

 

 

 

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן